Od šesti do deseti hodin dopoledne na bylo zkontrolováno celkem třicet nákladních vozidel z toho jedenáct jich bylo zváženo. „Jedno nákladní vozidlo bylo přetížené. Řidič byl podle přestupkového zákona řešen blokovou cestou,“ řekl mluvčí kladenských strážníků Milan Krupka.


Městská policie má do budoucna v plánu zintenzivnění vážení nákladních aut. Podle mluvčího by se podobné akce měly konat zhruba jednou do měsíce.
„Chceme, aby přetížená nákladní vozidla nejezdila přes město, protože tím poškozují silnice,“ uvedl.


Nadlimitní nákladní doprava přitom dělá problémy na všech typech komunikací od městských až po státní. „Strážníci při akcích zajišťují především plynulý provoz tak, aby kamiony v místě mohly bez problémů najíždět a vyjíždět z odstavného parkoviště. Navíc je velkou výhodou, že měření se neprovádí přímo na silnici, proto nedochází ke zdržování ostatní dopravy,“ sdělil Milan Krupka.


„Kamiony vjedou na odstavné parkoviště, tam je celní správa zváží a poté se vrátí zpět na komunikaci,“ popsal mluvčí. Poslední akce tohoto charakteru se v Kladně uskutečnila v listopadu loňského roku.