Několik fanoušků kladenského týmu se po skončení druhého zápasu předkola play–off hokejového utkání s Plzní sesypalo na pořadatele střežícího východ číslo 11 doslova jako sršni. Stejně jako při nedělním zápase je rozlítilo, že zmíněný východ byl před koncem utkání uzamčen. „Kterej idiot ti to nařídil!“ křičí na něj jeden z nich. „Můj šéf,“ hlesne pořadatel. „Chci znát jeho jméno!“ zní požadavek. Odpovědi se ale naštvaný fanoušek už nedočkal. Pořadatel v oranžové vestě raději rychle mizí do blízkosti opodál stojících policistů.

Na nelogické uzamčení východu 11 upozornil pořadatele Kladenský deník už po nedělním zápase. Podle šéfa pořadatelské služby Vladimíra Kubra o to požádala policie s tím, aby se příznivci obou týmů nedostali po utkání do bezprostředního kontaktu. Desítky Kladeňáků ale zamířily k nejbližšímu východu 12, tedy směrem k příznivcům Plzně. Výsledkem pak byla bitka mezi fanoušky ještě uvnitř stadionu.

Situace se zamčeným východem 11 se však opakovala i v pondělí. Divákům byl tento záměr oznámen šest minut před koncem zápasu rozhlasem. Nic na tom nezměnila ani skutečnost, že příznivci Plzně v závěru utkání zapálili ve svém kotli dýmovnici a kouř se začal šířit po tribunách. Diváci si zakrývali ústa kapesníky a šálami, východy 12 a 10 k rychlému opuštění stadionu nepostačovaly.

„Východ byl uzamčen z taktických důvodů, aby k sobě fanoušci nemohli. Pokud by nastaly nějaké komplikace, byl na místě připraven pořadatel s klíči a otevřel by,“ sdělila mluvčí policie Jana Šteinerová.

Na bušení v dýmu se dusících diváků ale nikdo s klíči nereagoval. Rozzlobení návštěvníci stadionu proto nakonec dveře východu 11 vyrazili násilím.
Marketingový pracovník kladenského hokejového oddílu Marcel Kučera tvrdí, že uzamčením východu se pořadatelé ničeho nedopustili. „Východy máme naddimenzované a všechny by byly otevřeny jen v případě devítitisícové návštěvy,“ prohlásil.

Jiného názoru je ale třeba Michala Marková z firmy zabývající se instalací protipožárních systémů. „Uzavření východu by bylo v některých případech možné posuzovat jako porušení bezpečnostního režimu, zejména pokud by takové východy byly označeny jako únikové. To by bylo v rozporu se zákonem o požární ochraně,“ vyjádřila se.

Podobně se vyjádřil i středočeský hasič a vyšetřovatel příčin požárů Libor Pospíšil. „Konkrétní situaci na místě neznám. Obecně řečeno, otevření únikových cest musí být v případě jejich uzavření zabezpečeno například signalizačním zařízením nebo náhradním klíčem v bezpečnostní schránce. Záleží však na projektové dokumentaci a také na evakuačním plánu. Mohlo by se však jednat o hrubé porušení předpisů,“ poznamenal vyšetřovatel.