Kromě modernizace budovy vznikají nyní před školou nová parkovací místa, kterým musela ustoupit část trávníku. Vzhledem k tomu, že se škola nachází v sídlišti, v ranních hodinách zde pravidelně nastává dopravní kolaps, když rodiče přivážejí na výuku desítky dětí. Nová parkovací místa tak ranní špičce výrazně uleví. Modernizace školy v Rabasově ulici přijde na 16 milionů korun, přičemž většina nákladů bude pokrytá z evropských dotací.

Mimo této sídlištní školy je od loňska prováděna po etapách i půdní vestavba v 1. základní škole na Hájích, kde rovněž přibyl výtah. Stavební práce ve škole na Hájích už jsou hotové. Nyní je instalováno vnitřní vybavení. Investice do náročné modernizace, kdy dělníci například narazili při budování výtahu na skálu či bylo zapotřebí zesílit nosnost podlah na půdě, je 17 milionů korun, přičemž dotace přesáhla 80 procent.

Dokončení poslední etapy, jíž je oprava fasády na 1. ZŠ přijde město na bezmála deset milionů korun. V průběhu prázdnin je ve škole modernizována i kuchyně za zhruba za tři miliony korun.

Loni nechalo město upravit také jídelnu a zvýšilo její kapacitu, nyní chce kuchyň stavebními a dalšími úpravami přizpůsobit vyššímu okamžitému počtu strávníků, vzroste například počet výdejních míst. Kuchyně vaří denně jídla zhruba pro 600 strávníků.