Pokud vše půjde podle plánu, práce by mohly začít už příští rok. Jak potvrdil starosta města Martin Hrabánek (ODS), město chce získat dotace z ministerstva školství.

Vedení města v čele s tehdejším starostou Ivo Rubíkem (ODS) chtělo zázemí vybudovat už při zmíněné rekonstrukci před čtyřmi lety, ale dotační titul byl ve výši 20 milionů korun, což na vytvoření zázemí nestačilo. Zastupitelé, kteří tehdy rekonstrukci oválu a atletických sektorů v minulém období prosazovali, čelili navíc nelítostné kritice opozice, která byla vesměs proti opravě stadionu. Odpůrci tehdy tvrdili, že je to nekoncepční řešení, pokud radnice nemá na dobudování zázemí peníze a taková stavba je špatným rozhodnutím.


Jak se už v prvním roce po opravách stadionu ukázalo, rekonstruovaný ovál s tartanem, revitalizovaným trávníkem uprostřed, včetně střídaček pro fotbalisty, doskočišti a dalšími atletickými sektory odpovídající nárokům mezinárodní federace, je velmi vyhledávaný nejen členy sportovních oddílů, školáky, ale také veřejností. V těsném sousedství dráhy vznikla před časem i moderní hokejbalová aréna a město nechalo postupně opravit také zchátralé tribuny pro diváky. Zázemí, které zde dosud sportovcům chybělo, mohli využít leda v sousedním areálu fotbalového hřiště, přičemž nářadí bylo dosud uschováno v provizorních buňkách.

To se má změnit od příštího roku změnit. Zázemí nebude sloužit pouze atletům, ale i dalším sportovcům včetně fotbalistů, kteří kromě trávníku na fotbalovém stadionu využívají i hřiště na atletickém. „Ještě letos dá město zbourat v areálu stadionu staré objekty zázemí, které jsou ve špatném technickém stavu. Radnice už vybrala vítěze veřejné soutěže, práce podle starosty vyjdou zhruba na půl milionu korun.


Připravovaný projekt pro nové zázemí počítá například se šatnami a sociálním zařízením, náklady na stavbu bude město znát až po dokončení dokumentace. Studie, ze které vychází předběžná částka, počítala i s vybudováním bytu pro správce stadionu," dodává starosta Slaného Martin Hrabánek.