Jak řekl ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček, jeho obdiv patří všem vědcům za to, co v rekordním čase dokázali. „Velice obdivuji, co se vědcům podařilo a skláním hlavu před všemi, kteří se na výzkumu vakcín podíleli. Kdyby mi někdo na počátku loňského roku, kdy se covid-19 ve světě objevil, řekl, že již v lednu budeme očkovat, považoval bych to za sci-fi. Tím spíše si vážím toho, že právě slánská nemocnice patří mezi první pracoviště, kam vakcíny dorazily. Do konce týdne bude proočkováno celkem 216 zaměstnanců nemocnice,“ potvrdil ředitel Votoček. Podle jeho slov projevilo o očkování zájem celkem 400 zaměstnanců špitálu.

Přestože městská Nemocnice Slaný nepatří mezi krajská zařízení, dostala důvěru a díky tomu může mezi prvními očkovat své zaměstnance, aby mohli i nadále v plném zdraví o nemocné lidi pečovat. „Jsem za to nesmírně rád, že se hned první týden podaří naočkovat polovinu personálu. V dalších týdnech přijdou na řadu další zdravotníci. Dále to budou klienti z domovů pro seniory a následně zájemci z řad veřejnosti. To předpokládáme zhruba v březnu. Do té doby musíme připravit ve městě očkovací centra,“ sdělil starosta Slaného Martin Hrabánek.

Starostova slova doplnil ředitel nemocnice. „Nemám důvod nevěřit ministru zdravotnictví a premiérovi, že kvanta vakcín, které stát přislíbil, i k nám dorazí a většina české populace bude proočkována zhruba do září,“ dodal Votoček.

Co se týká aktuálního stavu pacientů s covidem-19 ve slánské nemocnici, jsou zde podle Votočka hospitalizováni zejména lidé s těžkým průběhem nemoci, přičemž závažný stav se nevyhýbá ani čtyřicátníkům. Nemoc se netýká tedy pouze takzvané ohrožené skupiny - seniorů.