Jedním z cílů tohoto mezinárodního projektu bylo vytvořit světový rekord v počtu vlastnoručně vyrobených píšťalek, na které si mohou všichni společně zapískat. Stochovští do celkového počtu více než 
50 000 přispěli 220 kusy.

„Jsme členem Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů. Navíc spolupracujeme s firmou, která projekt zaštiťuje. Rozhodli jsme se zúčastnit, jelikož se snažíme všemi možnými způsoby podporovat technické obory," uvedla ředitelka Střední škola služeb a řemesel Jaroslava Pichová.

Kromě světového rekordu je totiž dalším posláním akce upozornit na alarmující nedostatek učňů v klempířských oborech, který trápí učňovské školství nejen v České republice, ale dalších dvaceti zemích světa.

„Zájem o technické obory je tradičně nízký. Dětí z devátých tříd je málo. Velkou konkurenci dělají gymnázia a střední odborné školy, na něž se dostanou i studenti, které na ně nemají. Ti se k nám vrací až po dalších ročnících, kdy neuspějí," dodala Jaroslava Pichová, která šla příkladem a vyrobila si píšťalku hned na začátku akce.

„Chce to trochu fyzické síly a pomoci studentů. Určitě to zvládne každý," uzavřela ředitelka. Píšťalky lidé vyráběli z hliníkového plechu za pomocí klempířských nůžek a kleští na ohýbání.

Pokud se dílo povedlo a píšťalka zapískala, přilepili na ní samolepku s nápisem Klempíř to má zvuk. „Dostali jsme jich tři sta. Pokud nám to nebude stačit, budeme si pak jednotlivé kusy čárkovat," řekl Kladenskému deníku Petr Kedroň vedoucí učitel odborného vyučování řemeslných oborů.

Kromě Stochova pískali v sobotu také například v Praze, Brně, Táboře či Sokolově. Po celém světě se akce zúčastnilo dvacet států, mimo jiné Německo, Švýcarsko, Rakousko a Itálie.

Výroba píšťalek ovšem nebyla zvolena náhodně. Tento nástroj je totiž tradičním symbolem klempířů. První vyrobil před 111 lety klempířský mistr Gottlieb Scheu v Bádensko-Württemberském městečku Michelbach an der Lück. Píšťalek vyráběl hodně a rozdával je při cestách za prací školákům.

Na píšťalku si v rámci podpory akce zapískaly také známé osobnosti Ota Jirák, Jiří Krampol, Petr Novotný či Jaroslav Svěcený. K vytvoření nového světového rekordu chtěli organizátoři písknout na 20 tisíc píšťalek, ovšem akce předčila jejich očekávání. Konečný počet přesáhl 50 000.