Dětské centrum ve Stochově je detašovaným pracovištěm Dětského centra Kladno, krajské příspěvkové organizace. Nová herní plocha zde vznikne v blízkosti bazénu a bude vytvořena z polyuretanového materiálu doplněného grafikou pro venkovní hru dětí. „Díky uvolněným finančním prostředkům se podaří v centru rovněž rekonstruovat prádelnu, jejíž prostory pocházejí ještě ze 70. let minulého století a dnes již z provozních a hygienických důvodů nevyhovují,“ potvrdila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Oprava prádelny si vyžádá bourání dvou kamenných van a soklů, opravu stropní omítky, provedení obkladů a dlažby, kompletní výměnu elektroinstalace, odpadů a rozvodů vody včetně instalace dvou nových van. Rada schválila pro dětské centrum dále i podporu přes 56 tisíc korun na kofinancování a předfinancování modernizace obvodového pláště hlavní budovy v Kladně. Oprava by se měla uskutečnit v následujících letech.

Dětské centrum Kladno disponuje kapacitou 48 lůžek pro děti a čtyři pro doprovod. Nyní je zde 6 dětí ve věku do tří let a 18 děti nad tři roky. V režimu zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoci ve Stochově je ještě 12 dětí. „Kraj přispívá letos na provoz tohoto domova celkem 34,2 miliony korun,“ dodala hejtmanka.

Ilustrační foto
Města se chystají na oslavy výročí sametu ve velkém
V jednom z předchozích ročníků uspěla i poděbradská alej mířící k soutoku Labe a Cidliny.
V anketě Alej roku zatím střední Čechy želízko v ohni nemají