Kromě programu ve skanzenu si lidé mohli prohlédnout také vojenskou expozici v přízemí zdejšího městského úřadu. V zámecké zahradě měli pro děti připravené soutěže smečenští strážníci. Malí zájemci si mohli vyzkoušet například hod na kuželky. Ti školou povinní dostali navíc k vyplnění krátký test pro cyklisty.

„Byl jsem velmi spokojen nejen počasím, ale především účastí. Z našeho pohledu to nemělo chybu a akce se povedla," zhodnotil oslavy výročí správce a zakladatel skanzenu Jan Krinke, který do skanzenu pozval další fanoušky a sběratele vojenské techniky a zbraní. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout nejrůznější druhy samopalů a dalších zbraní.

„Už dlouhá léta jsem neviděl, že by před bunkrem stály fronty návštěvníků," dodal Jan Krinke. Lidé čekali až na ně přijde řada a budou si moci prohlédnout interiér a poslechnout odborný výklad o historii tohoto bunkru.

Velký zájem byl také o svezení se na jednom ze tří vojenských vozidlech. Hlavně děti si chtěly vyzkoušet, jaké to je sedět za dělem.