Nemocnici je ve středu předal Robert Bezděk, radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Středočeského kraje. Sanitky budou sloužit pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i potřebné zákroky. Vysoce moderní klimatizovaná vozidla pořídila kladenská nemocnice díky prostředkům dotace z rozpočtu Středočeského kraje.

Nové vozy nabízejí vyšší komfort jak pro pacienty, tak i pro zdravotníky, kteří s pacienty manipulují. „Sanitky jsou vybaveny nejnovější transportní technikou, transportními nosítky a infarktovým křeslem, což patří v současné době mezi nejkomfortnější a nejbezpečnější prostředky pro přepravu pacientů. Samozřejmostí je také sklopná nájezdová rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů.

Vozy mají také lepší systém vytápění a klimatizace, které zvýší pohodlí přepravovaných pacientů. Novinkou oproti starým vozům je i otočná boční sedačka, která umožní bezproblémovou přepravu invalidních vozíků,“ popisuje výhody nových vozů vedoucí dopravy Oblastní nemocnice Kladno Štefan Šulgán.

Dopravní zdravotnická služba kladenské nemocnice provozuje v současné době celkem 15 sanitních vozů a ročně s nimi přepraví přes 40 tisíc pacientů. „Naše sanitky najedou zhruba tři až čtyři tisíce kilometrů za měsíc a za celý loňský rok jsme s nimi najezdili 670 916 kilometrů,“ uvedl souhrnná čísla vedoucí dopravy s tím, že postupná obnova vozového parku je naplánována průběžně i na další roky.