Druhé jednání nového vedení města s investorskou společností, která chce na Růžovém poli postavit Globus, se uskutečnilo ve čtvrtek 17. ledna. Růžové pole by podle radních mělo sloužit zejména pro relaxaci a sport. Obchodů je totiž v dané oblasti dostatek a smlouva uzavřená s investorem za minulého vedení magistrátu je prý pro město Kladno velmi nevýhodná.

První pracovní schůzka se konala koncem loňského roku. Došlo na ní k představení a seznámení se s aktuálními pozicemi obou stran.

„Na jednání ve čtvrtek 17. ledna mimo jiné zaznělo, že jsme si vědomi investic společnosti, která chce postavit hypermarket i jejího závazku vůči Globusu. A také faktu, že je nutné řádně zjistit dopad stavby na životní prostředí, tzv. EIA, kterou investor nedávno stáhl a dle všeho bude podávat znovu,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „I proto nyní chceme detailně prověřit všechny skutečnosti včetně dopadů plánovací smlouvy, uzavřené 14 dní před volbami a velmi nevýhodné pro město. Obavy máme například z dopravy, křižovatka by nápor aut směřujících k hypermarketu nemusela zvládnout.“

„Otázka životního prostředí a kvality života obyvatel je pro nás zásadní. Větší dopravní zátěž související s obchody znamená větší exhalaci a hluk. Nejde přitom o Globus jako takový, ale o jeho umístění, v oblasti už jsou například stavebniny,“ říká statutární náměstek primátora města Kladno Tomáš Kutil a dodává: „Na první schůzce nás investor ujistil, že plánovací smlouvu nechce zneužít. Klíčové však bude, jak dopadne EIA a další povolovací procesy.“

V Kladně je přitom v současné době velká poptávka po bytech, z nabídky developerů mizí zpravidla ještě před tím, než se postaví. O situaci kolem Růžového pole bude vedení města veřejnost průběžně informovat.