Petr Raška, místopředseda Military klubu Brandýsek, uvedl, že se organizace snaží neustále přidávat další aktivity, do níž zapojují i své známé. Tentokrát na military dni předvedli ukázky brandýsečtí karatisté, dobrovolní hasiči, psovodi z vinařické věznice i z letištní ostrahy.  Velký úspěch měla i ukázka policejní zásahové jednotky.

„Letos je druhý ročník této akce. Obec nám propůjčila pozemek a dobrá spolupráce je také s místními dobrovolnými hasiči. Určitě bychom rádi pokračovali i příští rok," sdělil místopředseda. Klub má dvacet členů a už v něm přibývají i jejich potomci. „Snad to budeme mít komu předat," dodal Petr Raška.
Yvona Černická z Brandýska se místních military akcí účastní pravidelně: „Nejvíc se mi líbí motorky a psovodi. Dětem se líbí, že si do motorky či auta mohou sednout a dají si tu i něco dobrého na zub."

Jedním ze zajímavých exponátů byla motorka BMW R-75, která má pohon i na kolo na takzvané lodičce (tedy sajdkáře). Vyrobeno bylo 16 tisíc kusů, z toho je nyní na světě už jen tisícovka. Její majitel ji dával dohromady rok.