,,Loni se u nás návštěvníci mohli dozvědět řadu informací o kulinářské akci oslavách svátku svatého Vavřince. Tématem letošní prezentace jsou barokní památky Kladna a Kladenska,“ uvedl primátor Dan Jiránek.

Celé kladenské expozici dominuje kaple sv. Vavřince. Návštěvníci stánku se ale seznámí také se zámkem, mariánským sousoším i kaplí sv. Floriána na pěší zóně. Představeny jsou rovněž barokní památky z okolí Kladna, ať už socha Jana Nepomuckého ve Velké Dobré, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Družci či málo známý františkánský klášter v Hájku u Červeného Újezdu. „Ten je jedním z barokních poutních míst. V dobách totality zchátral a nyní je postupně rekonstruován,“ sdělila mluvčí magistrátu Petra Kučerová.

Kromě této specifické nabídky se Kladensko prezentuje tradiční nabídkou turistických lákadel, jakými jsou aquapark, sportovní areály, medvědárium nebo skanzen Mayrau. Představena je v Brně také informace pro vyznavače cykloturistiky o stále se rozšiřující síti cyklostezek. „Návštěvníkům rovněž nabízíme kulturní kalendář na letošní rok s názvem Český středozápad - území českých králů, ale i nové pohlednice Kladna,“ prohlásil Jiránek. Vše doplňuje nabídka ubytování, stravování a dalších služeb.

„Děti, které zavítají do kladenského stánku, mohou soutěžit ve skládání velkoplošných puzzle s motivem medvědic Marty a Míši,“ doplnila mluvčí.