„Kavárna Slunce, která je součástí centra, kde se naši klienti a další lidé z města setkávají, je zavřená, ale výrobna jede na plné obrátky. Objednávek je mnoho a jsme za to velmi rádi. Fungujeme přes výdejové okénko. Napekli jsme velikonoční produkty na zakázku a také pro seniory z pečovatelského domu. Na volný prodej už toho moc nezbylo,“ potvrzuje Blanka Dvořáková, ředitelka Centra služeb Slunce všem v Unhošti.

Ve čtvrtek 1. dubna navíc klienty Centra čeká společný slavnostní oběd. „Nebude hromadný, klienti se vystřídají se po skupinkách, jak v patře, tak v přízemí. Určitě si to ale užijeme,“ dodala Blanka Dvořáková.

Jelikož jsou zde se svými svěřenci, ať už seniory nebo lidmi s handicapem zvyklí vytvářet mnoho dekorativních předmětů a stejně tak v Domově dobré vůle v Nouzově, v chráněných dílnách se pracuje i nyní.

„Nikdo k nám sice chodit nesmí a my nesmíme nikam, ale přece jen je potřeba klienty zabavit. Pracuje se v menších skupinkách a výsledkem jsou krásné předměty, které udělají radost ostatním,“ sdělila ředitelka.

Jako velikonoční dárek klienti se speciálními potřebami v Nouzově dostanou rehabiliační pomůcku – motoped v ceně 50 tisíc korun, jenž věnoval opatrovník jednoho z klientů. Druhým dárkem je devítimístný Ford Tranzit, který byl pořízen z veřejné sbírky Nadačního fondu Slunce za 470 tisíc korun. „Ten předáme ve středu jako dárek k Velikonocům rovněž klientům na Nouzově. Auto je sice ojeté, ale ve velmi dobrém stavu a má dvě plošiny pro vozíčkáře,“ uzavřela Dvořáková.