Lídrem je oponent starosty Jaroslav Hráský, přičemž dosavadní starosta Jan Burger tentokrát už nekandidoval. Volební účast byla ale velmi nízká a dorazilo jen 17,6 procent z celkového počtu 801 oprávněných voličů.

Komisaři rozdali pouze 141 obálek. Adept na starostu Jaroslav Hráský získal 118 hlasů. Další dva kolegové z původní opozice skončili na druhém a třetím místě - Miroslav Dušek se 116 hlasy a Václav Hanf se 108 hlasy. Mandáty obdrželo celkem 7 kandidátů z osmičlenného volebního uskupení.

Někteří obyvatelé Velkého Přítočna chtějí zabránit výstavbě, svůj nesouhlas vyjádřili v referendu.
Referendum ve Velkém Přítočně: Někteří obyvatelé chtějí zabránit výstavbě

Klíčovým problémem, který vedl k rozpadu vedení obce se podle Hráského stal projekt Nové Přítočno, jenž by měl vybudováním bytových domů rozšířit počet původních obyvatel vesnice Velké Přítočno u Kladna zhruba na dvojnásobek. S tím část obyvatel nesouhlasí a kvůli tomu se vloni v říjnu dokonce uskutečnilo i referendum. Zúčastnilo se ho 68 procent oprávněných voličů obce, kdy většina s výstavbou nesouhlasila. Nicméně, podle komisařů a následně i soudu, nebyl výsledek referenda pro vedení obce závazný.

„Vzhledem k tomu, že jsme jako opozice pak nedostali po volbách žádný prostor k diskuzi ohledně sporných otázek ve směřování obce, ani jsme nebyli obsazeni do žádných výborů ani komisí, rozhodli se všichni tři rezignovat na svoji funkci a tím byly vyvolány nové volby,“ říká Jaroslav Hráský. Kladenský deník během letních měsíců opakovaně kontaktoval kvůli krizi v obci i dosavadního starostu Jana Burgera, ten se však pokaždé odmítl vyjádřit.

Developerský projekt Nové Přítočno

Co se týká projektu Nové Přítočno, jedná o 27 malých bytových domů ve výšce do deseti metrů, v některých případech mají být dokonce tři podlaží snížena na dvě. Vše zpracovávala renomovaná architektonická kancelář. Projekt akceptuje skutečnost, že za tímto územím vznikne výhledově komunikace, která bude součástí silničního přivaděče z R6 do Kladna. Dle developera by zde vznikl park, který by novou silnici částečně odclonil.

Investor přislíbil, že obci pomůže zajistit projekt na rozšíření základní školy, včetně druhého stupně, vytvoří i návrh na samostatnou tělocvičnu se zázemím pro fotbal a ostatní sporty.

Výše zmíněný park o rozloze zhruba 2,5 hektaru investor daruje obci. Součástí investic má být i podíl na intenzifikaci čistírny odpadních vod, která je pro plánovanou přístavnu již nedostatečná. Aktuálně má Velké Přítočno 1044 obyvatel, výstavbou jejich počet naroste až na 2000.