Žádosti budou k vyzvednutí od 28. dubna na odboru investic a správy majetku kladenského magistrátu, v prvním patře budovy B (číslo dveří 119). Doplňující informace najdou zájemci na webu města www.mestokladno.cz, případně jim je telefonicky podá David Burgr na čísle 312 604 268.

„Žadatelem o vznik nájmu bytu musí být občan České republiky nebo státní příslušník jiného členského státu EU s trvalým pobytem na území Kladna, který je starší pětašedesáti let a není dlužníkem statutárního města nebo jím zřízených a vlastněných organizací,“ informoval mluvčí radnice Libor Kasík.
Mezi další bonifikovaná kritéria patří vlastnictví průkazů zdravotně a tělesně postižených, různé stupně závislosti na pomoci jiné fyzické osoby, vrácení městského bytu či nevratný peněžní vklady ve výši 50 000 a 100 000 korun v případě, že žadatel v městské m bytě v současnosti nebydlí.

Zrekonstruovaný cihlový dům ve Velvarské ulici v Kladně–Švermově bude obývat šestnáct seniorů. Dva z bytů jsou upravený jako bezbariérové.