Podle slov starostky Jitky Linhartové se úvahy o instalaci kamer objevily po tragické události před dvěma roky.

Devětatřicetiletý Roman Hubený tehdy na náměstí Krále Vladislava ukradl dodávku ve chvíli, kdy si její majitel, otec dvou dětí, kupoval svačinu. Když muž viděl, že se mu cizí chlap vkrádá do kabiny, chtěl svoje auto zachránit. Pokoušel se zloděje vytáhnout ven. Nebyl však úspěšný. Začal tedy bránit vůz vlastním tělem a vstoupil dodávce do jízdní dráhy. To se mu stalo osudným. Hubený ho přejel a usmrtil. Za to ho soud poslal do vězení na 18,5 roku.

„Kromě závažné trestné činnosti jsme chtěli monitorovat i drobný vandalismus. 
V rozpočtu jsme tehdy na kamery peníze neměli, proto jsme požádali ministerstvo vnitra o dotaci z programu prevence kriminality. Nebyla nám schválena, tak jsme letos systém zaplatili ze svých zdrojů," řekla Kladenskému deníku Jitka Linhartová.

V první etapě byl zakoupen server s úložištěm zaznamenaných dat a první čtyři kamery. „Když zaznamenají nějaký čin, strážníci nebo policie mohou záznamy využít," konstatovala starostka.

Připravuje se postupné rozšíření systému. Další kamera by měla být umístěna například na budově sokolovny 
a monitorovat odsud dětské hřiště.

„Ve volbách už nekandiduji, ale věřím, že nové zastupitelstvo bude v budování kamerového systému pokračovat," dodala starostka.