Letní kina mají neopakovatelnou atmosféru a stávají se čím dál tím oblíbenějšími. O tom svědčí také fakt, že i v některých vesnicích a menších městech se konají venkovní promítání. Na letní kino se tak mohou těšit obyvatelé Hřebče, Smečna, ale i Kladna.

V areálu Městského stadionu Sletiště budou od čtvrta až do neděle promítat se svým kinematografem bratři Čadíci. Začátek filmů je vždy od 21 hodin. A na jaké snímky se mohou návštěvníci těšit?

Ve čtvrtek mohou zhlédnout drama Fotograf v režii Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem v hlavní roli. V pátek bude na programu komedie Tomáše Svobody Hodinový manžel. V hlavních rolích se představí David Novotný, Bolek Polívka, David Matásek či Jitka Čvančarová.

V sobotu se mohou diváci těšit na počin známého režiséra Tomáše Vorla s názvem Vejška. Jedná se o pokračování úspěšného filmu Gympl. Také ve Vejšce se v hlavních rolích představí Tomáš Vorel jr. a Jiří Mádl. Jako poslední Kinematograf bratří Čadíků potěší fanoušky pohádek, jelikož se bude promítat snímek Tři bratři. Pohádka Zdeňka Svěráka se známá také krásnými písničkami. V hlavních rolích se představí Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula.

Vstupné na promítání je dobrovolné. Výtěžek je určen na charitativní účely.

V pátek zažijí atmosféru letního kina také obyvatelé Hřebče. Výbor pro kulturu a školství připravil od 21 hodin promítání filmu Hodinový manžel. Ve stejnou dobu tak lze tento snímek sledovat v Kladně i Hřebči. Akce se uskuteční u přehrady a vstupenky na ni je možné ještě dnes rezervovat či koupit na obecním úřadě.

„Venkovní promítaní se v Hřebči uskuteční poprvé. Chceme zpestřit kulturní nabídku programů pro obyvatele. O vstupenky je zájem, lidé si je chodí kupovat. Ovšem k dostání budou také před začátkem akce. Pokud se promítání osvědčí, tak ho určitě zase někdy zopakujeme," vyjádřila se starostka Hřebče Petra Piskáčková.

Venkovní promítání si užijí v pátek 28. srpna také ve Smečně, kdy do města dorazí Kino na kolečkách. I zde budou nadšení fanoušci pohádek, jelikož budou moci zhlédnout filmovou adaptaci klasického díla Boženy Němcové v režii Alice Nellis Sedmero krkavců. V hlavních rolích se představí Martha Issová a Sabina Remundová.

Akce se uskuteční na louce zámeckého parku. Připraveno bude rychlé občerstvení, kde si příchozí budou moci zakoupit čerstvý popcorn. Vzhledem k nevyzpytatelnému počasí mají pořadatelé v záloze také mokrou variantu v místní sokolovně. Návštěvníci by si s sebou měli vzít deky nebo karimatky.