Do užšího výběru postoupilo dva tisíce prací. Hlavním tématem byla stejně jako v předchozích letech ochrana životního prostředí v rybníku, řece a moři, případně pomoc nemocným a zraněným živočichům..

Pořadateli soutěže jsou manželé Povondrovi. Přemysl Povondra se stará především o výtvarnou stránku, jeho žena Zdeňka se ujala organizace. Zakladatelem akce je ale Jaroslav Fiala., který na letošním vyhlašování předával ceny vítězům.

Soutěž má několik věkových kategorií, přihlásit se mohou předškoláci i žáci základních a středních škol do devatenácti let věku. Vyhlášením výsledků provázel Josef Dolejší, o zpestření programu se postaral pěvecký sbor Sluníčko  při Základní škole v Moskevské ulici vedený Evou Moučkovou.

O kvalitě prací rozhodovala osmičlenná porota, v jejím čele stanul Přemysl Povondra. Nejvíce umístěných bylo z kladenského výtvarného kroužku Zdeňka.

„Scházíme se v něm dvakrát týdně. Navštěvují ho děti od pěti let. Snažíme se zúčastnit co nejvíce soutěží, i těch mezinárodních,“ uvedla vedoucí kroužku a zároveň organizátorka Kladenské veverky Zdeňka Povondrová.

Cenu primátora města Kladna převzala z rukou Dana Jiránka Karolína Melicharová z Kladna. „Kreslení mě baví už od dětství. Dříve jsem si malovala jen doma nebo ve škole při výtvarné výchově, teď už druhým rokem navštěvuji kroužek Zdeňka,“ svěřila se vítězka.

Po předání cen úspěšným soutěžícím byla zahájena výstava oceněných prací, která ve foyeru Domu kultury v Kladně bude k vidění až do konce letošního roku.