Sportovně zábavné dopoledne si malí návštěvníci velmi užili a bylo z čeho vybírat. Kluci i holky si na pěti stanovištích vyzkoušeli, jak se hraje hokej, basketbal, fotbal, florbal a pod vedením šéfa atletiky zkusili překážkový běh i skok daleký.

Ukázky své práce předvedla i Městská policie Slaný. Děti tradičně nejvíce zajímaly zbraně, pouta či výbava služebního vozu. Vyzkoušely též velmi náročný slalom ve speciálních brýlích, které simulují požití alkoholu a drog.

Poznáte obec na Kladensku?
Fotokvíz: Poznáte obec na Kladensku?

A neméně atraktivní pro bylo kluky a holky stanoviště hasičů, kde mohli obsluhovat například vysokozdvižnou plošinu. Mimo to mnozí zasedli i za volant traktůrků na sečení trávy, které předvedli pracovníci podniku Technických služeb.

Děti si dopoledne velmi užívaly, projíždět se mohly také na elektrokoloběžkách, zahrát spikeball, vyřádily se na skákacím hradu a se zájmem si prohlédly automobilové a motocyklové veterány. Kdo vystál delší frontu, nechal si pomalovat obličej. Při bublinovém workshopu si každý mohl vyzkoušet, jakou dokáže vytvořit obří bublinu. V sobotu bylo vše zdarma.

Po vyplnění herní kartičky si mohli malí soutěžící v cíli vybrat díky štědrým sponzorům zajímavé dárkové předměty.

Městská policie Kladno opět měří rychlost vozidel projíždějících městem.
Strážníci opět měří rychlost v Kladně. Víme, kde a kdy si mají řidiči dát pozor

Vrcholem setkání bylo i letos řádění v hasičské pěně. Akci moderoval Standa Berkovec. Vše provázela veselá reprodukovaná hudba a dětské písničky. Děti přišel pozdravit na stadion i starosta Martin Hrabánek a oba místostarostové, kteří se do dění také zapojili. Poprvé se veřejnosti představil i nový jednatel VSH Slaný Michal Bezouška, který pomyslnou štafetu sportovních areálů převzal po Radku Hlavatém, jenž po sedmi letech odchází do sousedního Kladna trénovat malé hokejové Rytíře.