S nápadem zařídit na dětském oddělení školku, která by sloužila k rozveselení a odreagování někdy i dlouhodobě ležících pacientů, nepřišla nemocnice sama.

„S nabídkou investice do dětského oddělení nás oslovila kladenská firma Lego,“ uvedl primář Petr Lyer. „Když už jsme v tomto regionu a naše veškerá práce je soustředěna zejména na děti, chtěli jsme jim také pomoci a první nás napadla nemocnice,“ uvedla Zuzana Chapmanová z personálního oddělení firmy Lego.

Z místnosti ve třetím patře dětského oddělení, jejíž obnova započala před začátkem letošního roku, se stala barevná a útulná herna.
„Celkový náklad na renovaci a vybavení školky dosáhl šedesáti tisíc korun,“ upřesnila Chapmanová. Dle jejích slov byly prostory pro budoucí hernu obnovovány i zaměstnanci firmy, kteří se této činnosti chopili ze své vlastní vůle a bez honoráře.

Prostory nové školky budou sloužit pro ty nejmenší hospitalizované pacienty, i maminky s dětmi. „V herně bude zabezpečen nepřetržitý dozor,“ upozornil primář. „Ten poskytne personál oddělení či rodiče, kteří jsou v nemocnici zároveň s dětmi ubytovaní,“ doplnil.

Dle jeho slov by herna měla rozptýlit malé pacienty, zpestřit jim pobyt v nemocnici a zbavit je stresu. „Nemocnice jsou obecně chápány jako smutná místa. Proto jsme s naší charitativní pomocí přišli právě sem, abychom pomohli dětem, které jsou delší dobu odloučeny od rodičů a známého prostředí,“ doplnila Chapmanová.

Slavnostního otevření nové školky se včera zúčastnil primář dětského oddělení Petr Lyer, primátor města Dan Jiránek, hlavní sestra Stanislava Vaňková, ředitel firmy Lego Michael McNulty a manažerka personálního oddělení Zuzana Chapmanová. Podívat se na novou hernu přišlo i několik zvědavců z personálu nemocnice a nechyběli ani pacienti z dětského oddělení.