Sportovní nadšenec a znalec pracoval na přípravě historických materiálů pro Zeď slávy zhruba dva roky. „Projekt představuje kladenský sport zejména v jeho pestrosti a rozmanitosti. Fantastické úspěchy jednotlivců i kolektivů jsou ukázkou toho, co sport pro Kladno znamená,“ říká Zdeněk Slepička.

| Video: Youtube

Na Zdi slávy, která lemuje sportovní areál Sletiště, nenajdete pouze hokej a fotbal. Na pětatřiceti polích, které obsahují šest set fotografií, na vás čeká také atletika, motosport, cyklistika, volejbal, aerobik, hokejbal nebo dokonce šachy a řada dalších méně známých, ale stejně důležitých sportovních odvětví. I proto je tento projekt tak cenný.

Kladno sportuje už 150 let

Třebaže nepatříte ke skalním sportovním fanouškům, nasazení, se kterým kladenští šampioni v minulosti bojovali a v němž se promítalo nezřídka i vlastenecké srdce, stojí rozhodně za zhlédnutí. Ohlédneme-li se do minulosti, po vzniku první republiky působilo v Kladně například jednadvacet fotbalových klubů – to je neuvěřitelná lidská základna a líheň budoucích šampionů. Přesvědčte se sami.