Vše odstartovalo před začátkem utkání u hlavní brány stadionu Františka Kloze, odkud bezpečnostní služba vykazovala podnapilého příznivce hostujícího týmu. Mladík si však nechtěl nechat klání ujít a vydal se k jinému vchodu. Ochranka ho poté načapala v sektoru hostů a protože byl už jednou napomínán, chtěla ho vyvést ven. Ostatní příznivci Viktorky ho údajně chtěli bránit a strhla se strkanice, při které létaly kelímky s pivem a dokonce i rány pěstí. Vše ukončili až policejní těžkooděnci.

Výsledkem mely byli dva lehce zranění fanoušci a trestní oznámení, které podali na členy ochranky. Zda je opodstatněné, ukáže až šetření policie. „Zatím nebylo sděleno žádné obvinění, uncident je v šetření,“ povrdila mluvčí kladenkého policejního ředitelství Jana Dětská.
Majitel bezpečnostní agentury Josef Bradáč se svých lidí zastává. „Jsou to zkušení pracovníci a vylučuji, že by nějakou rvačku vyprovokovali oni. Pokud se uchýlili k nějaké ráně pěstí, bránili jen sami sebe,“ konstatoval.

Na stadionu a v okolí hlídkovalo 46 policistů, 12 městských strážníků, 20 členů bezpečnostní agentury a pořadatelé. Po skončení utkání doprovodili policisté tvrdé jádro žižkovských fanoušků k vlaku, podle Dětské se to obešlo bez problémů. K drobným incidentům však docházelo i po cestě.