I když batolata si hleděla víc dudlíku než přednášejících děvčat, snahu vystupujících ocenili rodiče s doprovodem - Lucie a Vladimír Bakalářovi s tříměsíční Emou, Petra a Martin Loučkovi s tříměsíční Petrou, Iveta Fikarová s Davidem, Vlasta Mikudimová s ročními dvojčátky Emou a Elou, Jarmila Božič s dcerou Marijolou, Klára Skořepová s roční dcerou Michaelou a Věra Tůmová s devítiměsíční Eliškou.
Jedna z tříd byla svědkem slavnostního projevu starosty obce, podpisu do kroniky a předání dárků. Z původně pozvaných dvanácti dětí se dostavilo pouze osm.


„Neznáme důvody neúčasti. Co jsme ve funkcích, tak jsme opět zavedli vítání jednou ročně. Obnovili jsme to po dlouhé odmlce. Děti obdarujeme knihou a dětským příborem. Potřebovali bychom vítat narozené děti častěji. Mateřská škola hlásí plný stav, ale základní škola je poloprázdná. Povedlo se nám získat dotace z kraje. Přestavěli jsme dvě dětská hřiště za půl milionu korun, zrekonstruovala se budova základní školy, zřídili jsme obecní policii, která byla mnohým trnem oku a o které se hodně mluvilo a psalo, ale nám to pomohlo. Mám dobrý pocit s lidmi, kteří se přistěhovali. Mají větší zájem něco pro obec udělat než starousedlíci. Pracujeme první volební období a jak je úspěšné, to musí ohodnotit občané. I tak jsem rozhodnut opět kandidovat,“ svěřil se starosta obce Radek Moulis.


Manželé Bakalářovi se do Kolče přistěhovali z Kadaně. Jak přiznala paní Lucie, s městem se to nedá srovnávat, ale už si zvykli a jsou spokojeni. Aby se doma nenudila, vypomáhá zastupitelům při různých akcích, naposledy při dětském dnu na zámku. Ředitelka školy Anna Řezáčová s učitelkou Marií Vaňkovou přiznaly, že kluků je ve škole málo, tak se zapojují do takových akcí jen děvčata.

Milí rodiče, prarodiče či představitelé obcí, pokud se i Vy chcete pochlubit svými dětmi, respektive novými občánky, stačí zavolat (312 247 931) nebo napsat a my rádi přijedeme a Vaše malé přírůstky vyfotografujeme. Je také možné, abyste po oznámení slavnostního vítání poslali snímky dětí a rodičů sami, totéž mohou učinit příbuzní. Těšíme se na vaše fotografie.