Putovní pohár proto zůstává na půdě této školy. Jak potvrdil hlavní organizátor Jindřich Jindřich, od roku 1993, kdy volnočasové středisko Ostrov Slaný za podpory města seriál soutěží pořádá, ještě ani jednou nikdo vítězství sportovcům z Rabasovky nesebral.

V deseti jednotlivých závodech, které se konaly po dobu celého loňského školního roku a zahrnovaly například i soutěže jako duatlon, atletiku, míčové hry a další, nasbírali jako druzí nejvíce bodů žáci ze slánského gymnázia.

Třetí příčku obsadili školáci z 1. ZŠ Háje Slaný. Jen o čtyři body unikl bronz žákům ze 2. ZŠ Slaný. Páté místo náleží škole v Kvílicích, šesté ZŠ Brandýsek, sedmé vybojovali závodníci ze ZŠ Velvary, osmou pozici obsadila ZŠ Smečno, devátí jsou školáci ze Zvoleněvsi, desátá ZŠ Zlonice.

S jedním bodem skončili na dvanáctém místě žáci z Dětského domova se školou v Ledcích a třinácté místo náleží dětem ze ZŠ Palackého ve Slaném. Horší umístění není dáno tím, že by děti neměly výsledky, ale řady soutěží se zkrátka nezúčastnily, protože například nemohly pro danou disciplínu sestavit požadované družstvo.

U altánu na Hájích byl zároveň odstartován další ročník Tisícovky, a to běžeckým závodem Slánská míle. Při předávání cen a ani na startu nechyběl starosta města Slaného Pavel Zálom.