VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklovlak do Okoře, Budče a Slaného pojede až do října

Kladno - Pro cyklisty, turisty i běžné cestující vypravují České dráhy od jara každou sobotu, neděli a ve státní svátky speciální cyklistický vlak VELO.

18.8.2007
SDÍLEJ:

Turistický víkendový vlak z Prahy na okoř, budeč a do Slaného je uzpůsoben na přepravu kol.Foto: Marta Myšková

Ten jede z Prahy přes Hostivici na hrad Okoř, k románské rotundě Budeč a dále do Slaného. Vlak bude jezdit na uvedené trase až do 28. října a platí v něm také tarif Pražské integrované dopravy.

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen vždy druhý vůz vlakové soupravy, který je vybaven speciálními prostory pro bicykly. V jedné části vozu jsou sedačky pro cestující, ve druhé místo pro kola. Každý cyklista nakládá a vykládá kolo sám a při jízdě ho má stále na očích,“ uvedla ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah Luďka Hnulíková.

„Pokud se dříve chtěli cyklisté dostat na Okoř, k románské rotundě na Budči u Zákolan nebo do Slaného, museli vždy přejet celé hlavní město. Tato oblast přitom nabízí řadu zajímavých turistických míst, které rozhodně stojí za návštěvu,“ prohlásil pražský radní pro dopravu Radovan Steiner. „Cyklovlak bude v jízdním řádu i příští rok a právě jednáme s Českými drahami o tom, že by měl kratší pobyty v některých stanicích a celkově by tak jezdil rychleji než letos,“ doplnil.

Za přepravu kola zaplatí cestující 26 korun, pokud pojede i zpět nabízejí České dráhy síťový doklad pro jízdní kolo. Ten stojí 50 korun a cestující může bicykl přepravovat celý den jako spoluzavazadlo v libovolném počtu vlaků.

„Letos vyjel vlak na Okoř poprvé po několika letech. Řadu let byla část tratě za Prahou uzavřena a teprve v letošním roce, po její obnově, bylo možné zavést přímý vlak z hlavního města do Slaného po této trase. Souprava jede většinou také v rámci tarifu Pražské integrované dopravy, cestující tedy mohou kombinovat s tarifem Českých drah,“ vysvětlil ředitel ROPIDu (Regionální organizátor pražské integrované dopravy) Jiří Prokel.

09.03 13.25 Praha–Masarykovo nádraží 13.05 18.42
09.09 13.31 Praha-Bubny 13.00 18.38
09.32 13.54 Praha-Ruzyně 12.40 18.13
09.41 14.03 Hostivice 12.33 18.06
09.52 14.14 Hostouň 12.22 17.54
09.55 14.17 Dobrovíz 12.18 17.49
10.01 14.23 Středokluky 12.12 17.42
10.06 14.28 Tuchoměřice 12.07 17.37
10.13 14.34 Noutonice 12.00 17.30
10.21 14.42 Kováry 11.50 17.20
10.29 14.49 Zákolany zastávka 11.45 17.15
10.37 14.56 Koleč 11.39 17.09
10.51 15.15 Podlešín 11.27 16.57
10.58 15.23 Slaný předměstí 11.20 16.50
11.02 15.27 Slaný 11.14 16.44

18.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Ruční balič 19 000 Kč Ruční baliči Balič sádrokartonových profilů. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Samostatnost, odpovědnost, spolehlivost, Aktivní přístup k práci, , Nabízíme:, Práci ve velké úspěšné společnosti, Náborový příspěvek 3 000 Kč, Motivační odměnu, 13. plat a 5 týdnů dovolené, Příspěvek na penzijní připojištění, Dotované závodní stravování, Příspěvek na rekreaci vašich dětí, Docházkový bonus, Zvyšování kvalifikace (semináře, kurzy, školení), Firemní společenské akce. Pracoviště: Metal trade comax, a.s., Sídliště, č.p. 420, 273 24 Velvary. Informace: , . Potravinářství - Potravinářství Pekař 16 000 Kč Pekaři Dělník potravinářské výroby v pekárenství (převážně ruční). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: práci na 12h směny v režimu krátký/ dlouhý týden, stabilní rozvrh směn, nástup ihned nebo dohodou, pracoviště v Kladně, perspektivní zaměstnání, stabilní pracovní místo. , , Požadujeme především dobrý zdravotní stav (práce ve stoje) a manuální zručnost., , V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj životopis na e-mail: v.sedlackova@llbg.com nebo nás kontaktujte na telefonu 606 078 349 a domluvte si osobní schůzku.. Pracoviště: La lorraine, a.s., U Kožovy hory, č.p. 2748, 272 01 Kladno 1. Informace: Veronika Sedláčková, +420 312 511 561. Marketing, média a tisk - Marketing, média a tisk Marketingový specialista 120 Kč Pracovníci v oblasti propagace a reklamy Promotér / Hosteska v oblasti optiky. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o rozdávání letáků, organizování reklamních akcí na našich prodejnách., , Služební auto k dispozici., , Práce je vhodná na zkrácený úvazek pro rodiče na mateřské dovolené, či studentky., , Možno pracovat i na dohodu o provedení práce.. Pracoviště: Dr. optik s.r.o., prac.slaný, Lidická, č.p. 1296, 274 01 Slaný 1. Informace: Radka Kubásková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 22 000 Kč Řidiči autobusů v dálkové přepravě osob řidič/ka autobusové dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Řidič autobusové dopravy, , Požadujeme:, - ŘP sk. D, - Profesní průkaz, - Digitální kartu, - Psychologické vyšetření, zdravotní způsobilost k řízení autobusu, - Trestní bezúhonnost, , Nabízíme:, - Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, - Garantovaný výplatní termín 14. den v měsíci, - Moderní vozový park Mercedes-Benz, - Firemní benefity: zdarma doprava autobusy společnosti pro Vás i celou rodinu, mobilní volání , v rámci zvolených 6 čísel zdarma, firemní pojištění odpovednosti za škodu, stabilizační půjčku a další., , Telefonický kontakt možný Po - Pá 6:00 - 14:30hod.. Pracoviště: Čsad slaný a.s., Lacinova, č.p. 1366, 274 01 Slaný 1. Informace: Eva Michalová, +420 606 773 222.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 22. října 2018

Rvačka před bowlingem a velká oprava lipenského expresu: zhlédněte videa dne

Fotbal - ilustrační snímek

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na hokejového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

OBRAZEM: Návštěvníci obdivovali hasiče i jejich techniku

Kladno - Pracoviště kladenských hasičů, stejně jako další služební prostory na různých místech ve Středočeském kraji, si mohli prohlédnout všichni malí i velcí zájemci, kterým se v uplynulých dnech otevřely brány hasičských záchranných stanic.

Investice do středočeských nemocnic vyjdou na 76,5 milionu korun

Střední Čechy - Do středočeských nemocnic poputují investice ve výši 76,5 milionu korun, rozhodli radní Středočeského kraje, a to ještě tento rok. „Za tyto peníze nemocnice pořídí přístroje, zdravotnickou techniku, lůžka, nábytek, opraví komunikace, zrekonstruuje se ústavní jídelna nebo trafostanice. Veškeré investice jdou do nemocnic ještě v letošním roce,“ zdůraznila hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Uklidnit lidi a zapojit je do práce. To je úkol operátorů linky 155

Střední Čechy - Až 1500 hovorů denně ve dvanáctihodinových směnách. To je práce desítky dispečerů tísňové linky středočeských záchranářů. Týmu sedícího na záchranné službě v Kladně ve velké místnosti, jejíž moderní vybavení by si laik snadno spletl… třeba s Řízením letového provozu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT