VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklovlak do Okoře, Budče a Slaného pojede až do října

Kladno - Pro cyklisty, turisty i běžné cestující vypravují České dráhy od jara každou sobotu, neděli a ve státní svátky speciální cyklistický vlak VELO.

18.8.2007
SDÍLEJ:

Turistický víkendový vlak z Prahy na okoř, budeč a do Slaného je uzpůsoben na přepravu kol.Foto: Marta Myšková

Ten jede z Prahy přes Hostivici na hrad Okoř, k románské rotundě Budeč a dále do Slaného. Vlak bude jezdit na uvedené trase až do 28. října a platí v něm také tarif Pražské integrované dopravy.

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen vždy druhý vůz vlakové soupravy, který je vybaven speciálními prostory pro bicykly. V jedné části vozu jsou sedačky pro cestující, ve druhé místo pro kola. Každý cyklista nakládá a vykládá kolo sám a při jízdě ho má stále na očích,“ uvedla ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah Luďka Hnulíková.

„Pokud se dříve chtěli cyklisté dostat na Okoř, k románské rotundě na Budči u Zákolan nebo do Slaného, museli vždy přejet celé hlavní město. Tato oblast přitom nabízí řadu zajímavých turistických míst, které rozhodně stojí za návštěvu,“ prohlásil pražský radní pro dopravu Radovan Steiner. „Cyklovlak bude v jízdním řádu i příští rok a právě jednáme s Českými drahami o tom, že by měl kratší pobyty v některých stanicích a celkově by tak jezdil rychleji než letos,“ doplnil.

Za přepravu kola zaplatí cestující 26 korun, pokud pojede i zpět nabízejí České dráhy síťový doklad pro jízdní kolo. Ten stojí 50 korun a cestující může bicykl přepravovat celý den jako spoluzavazadlo v libovolném počtu vlaků.

„Letos vyjel vlak na Okoř poprvé po několika letech. Řadu let byla část tratě za Prahou uzavřena a teprve v letošním roce, po její obnově, bylo možné zavést přímý vlak z hlavního města do Slaného po této trase. Souprava jede většinou také v rámci tarifu Pražské integrované dopravy, cestující tedy mohou kombinovat s tarifem Českých drah,“ vysvětlil ředitel ROPIDu (Regionální organizátor pražské integrované dopravy) Jiří Prokel.

09.03 13.25 Praha–Masarykovo nádraží 13.05 18.42
09.09 13.31 Praha-Bubny 13.00 18.38
09.32 13.54 Praha-Ruzyně 12.40 18.13
09.41 14.03 Hostivice 12.33 18.06
09.52 14.14 Hostouň 12.22 17.54
09.55 14.17 Dobrovíz 12.18 17.49
10.01 14.23 Středokluky 12.12 17.42
10.06 14.28 Tuchoměřice 12.07 17.37
10.13 14.34 Noutonice 12.00 17.30
10.21 14.42 Kováry 11.50 17.20
10.29 14.49 Zákolany zastávka 11.45 17.15
10.37 14.56 Koleč 11.39 17.09
10.51 15.15 Podlešín 11.27 16.57
10.58 15.23 Slaný předměstí 11.20 16.50
11.02 15.27 Slaný 11.14 16.44

18.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - s VZV i bez - školení zajistíme, , , Nabízíme:, - stravenky, - obědy, - vánoční bonus, - firemní víkendy, - m alý kolektiv. Pracoviště: Primapol-metal-spot s.r.o. pletený újezd, Družstevní, č.p. 2, 273 51 Unhošť. Informace: Jiří Miksa, +420 775 707 914.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 18 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič s ŘP sk. B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Řidičský průkaz skupiny B., Spolehlivost, dochvilnost, dobré sebeovládání v zátěžových situacích., Slušné vystupování, schopnost dobře reprezentovat společnost., Znalost anglického jazyka výhodou., Čistý trestní rejstřík., , Nabízíme:, Pracovní doba pondělí – pátek od 8:00 do 16:30., Pracovní cesty pouze po ČR, převážně Středočeský kraj, Praha. (za účelem např. Dopravy osob na/z letiště Praha, dovoz zboží, drobného materiálu a krmiv pro zvířata,..), Práce na plný úvazek., 10 dní sick days., 20 dní dovolené., , Nástup: možný ihned.. Pracoviště: Nature resource network s.r.o., pobočka, 273 72 VM Šlapanice. Informace: Marija Duranska, +420 734 230 159.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 22 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič sk. B. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplní práce: , Řízení nákladních aut do 3,5t, distribuce zboží k zákazníkovi, nakládka a vykládka zboží, přijímání finanční hotovosti. , , Požadujeme:, - fyzickou zdatnost, , - platný řidičský průkaz, , - praxe v řízení,, - trestní bezúhonnost, , - časovou flexibilitu, samostatnost a spolehlivost. , , Prac.doba PO-PÁ , Bližší informace při osobním pohovoru.. Pracoviště: Elko, velkoobchod nápojů s.r.o. provozovna, Hlavní, č.p. 2, 273 51 Unhošť. Informace: Martin Kureš, +420 605 202 890.

Zdravotnictví - Zdravotní sestra 24 000 Kč

Jsme domov se zvláštním režimem pro seniory s různými typy stařeckých demencí. Hledáme zdravotní sestru - ideálně se zkušenostmi s geriatrickými či psychiatrickými pacienty (možno i na zkrácený úvazek). Směny: 12hodinnové pouze denní (+ víkendy, svátky).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Písničkářské duo Foltán a Bubák (uprostřed Standa Berkovec) koncertovalo ve Slaném v listopadu v klubu Dividýlko. V úterý budou mít lidé možnost zazpívat si písničky Karla Kryla přímo na náměstí.

Písničky Karla Kryla zazní na výročí srpnové okupace ve Slaném

Ilustrační foto

Kam o víkendu na fotbal

Tip liga začíná dříve. Hrajte o televizi a sud piva

V tištěném vydání svého Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují především zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Celkový vítěz vyhraje v listopadu sud plzeňského piva Gambrinus, pro nejlepšího hráče celého Středočeského kraje máme připraven nový televizor!

Nejstarší i nejmladší cestující se kraj chystá vozit zadarmo

Střední Čechy – Jízdy sice bezplatné, avšak nikoli zcela bez peněz. Tak by měli od září cestovat po Středočeském kraji žáci, učňové a studenti, kteří do školy dojíždějí, i senioři nad 65 let. Za svezení v autobusech i vlacích sice zaplatí zlevněné jízdné, nicméně mohou požádat kraj, aby jim peníze zpětně proplatil.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

K soukromému užívání auta hejtmankou zveřejnil kraj smlouvu

Střední Čechy – Do nové etapy vstoupily ve čtvrtek debaty týkající se využívání služebního vozu Středočeského kraje Jakubem Pokorným – manželem hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). Staly se tématem poté, co portál Seznam.cz nedávno upozornil, že za volantem krajského auta Škoda Superb za více než milion korun, které měla hejtmanka poskytnuté i k užívání pro soukromé účely, bývá často vidět její muž, který tímto vozem jezdí třeba do práce v kadeřnickém salonu v Benešově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT