VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklovlak do Okoře, Budče a Slaného pojede až do října

Kladno - Pro cyklisty, turisty i běžné cestující vypravují České dráhy od jara každou sobotu, neděli a ve státní svátky speciální cyklistický vlak VELO.

18.8.2007
SDÍLEJ:

Turistický víkendový vlak z Prahy na okoř, budeč a do Slaného je uzpůsoben na přepravu kol.Foto: Marta Myšková

Ten jede z Prahy přes Hostivici na hrad Okoř, k románské rotundě Budeč a dále do Slaného. Vlak bude jezdit na uvedené trase až do 28. října a platí v něm také tarif Pražské integrované dopravy.

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen vždy druhý vůz vlakové soupravy, který je vybaven speciálními prostory pro bicykly. V jedné části vozu jsou sedačky pro cestující, ve druhé místo pro kola. Každý cyklista nakládá a vykládá kolo sám a při jízdě ho má stále na očích,“ uvedla ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah Luďka Hnulíková.

„Pokud se dříve chtěli cyklisté dostat na Okoř, k románské rotundě na Budči u Zákolan nebo do Slaného, museli vždy přejet celé hlavní město. Tato oblast přitom nabízí řadu zajímavých turistických míst, které rozhodně stojí za návštěvu,“ prohlásil pražský radní pro dopravu Radovan Steiner. „Cyklovlak bude v jízdním řádu i příští rok a právě jednáme s Českými drahami o tom, že by měl kratší pobyty v některých stanicích a celkově by tak jezdil rychleji než letos,“ doplnil.

Za přepravu kola zaplatí cestující 26 korun, pokud pojede i zpět nabízejí České dráhy síťový doklad pro jízdní kolo. Ten stojí 50 korun a cestující může bicykl přepravovat celý den jako spoluzavazadlo v libovolném počtu vlaků.

„Letos vyjel vlak na Okoř poprvé po několika letech. Řadu let byla část tratě za Prahou uzavřena a teprve v letošním roce, po její obnově, bylo možné zavést přímý vlak z hlavního města do Slaného po této trase. Souprava jede většinou také v rámci tarifu Pražské integrované dopravy, cestující tedy mohou kombinovat s tarifem Českých drah,“ vysvětlil ředitel ROPIDu (Regionální organizátor pražské integrované dopravy) Jiří Prokel.

09.03 13.25 Praha–Masarykovo nádraží 13.05 18.42
09.09 13.31 Praha-Bubny 13.00 18.38
09.32 13.54 Praha-Ruzyně 12.40 18.13
09.41 14.03 Hostivice 12.33 18.06
09.52 14.14 Hostouň 12.22 17.54
09.55 14.17 Dobrovíz 12.18 17.49
10.01 14.23 Středokluky 12.12 17.42
10.06 14.28 Tuchoměřice 12.07 17.37
10.13 14.34 Noutonice 12.00 17.30
10.21 14.42 Kováry 11.50 17.20
10.29 14.49 Zákolany zastávka 11.45 17.15
10.37 14.56 Koleč 11.39 17.09
10.51 15.15 Podlešín 11.27 16.57
10.58 15.23 Slaný předměstí 11.20 16.50
11.02 15.27 Slaný 11.14 16.44

18.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z papíru Obsluha polygrafických a papírenských strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pozice vhodná pouze pro muže - zvedání břemen nad 15 kg.. Pracoviště: Martin peroutka, Třinecká, č.p. 674, 273 43 Buštěhrad. Informace: Eva Humlová, +420 720 958 584.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 30 000 Kč

Ostatní technici elektronici Světelný technik - projektový manažer. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované dovednosti:, vysoké pracovní nasazení, serióznost, naprostou spolehlivost, flexibilitu, příjemné a profesionální vystupování, kreativní, technické myšlení. Znalost a praxi v oblasti osvětlení, výpočtových programů Dialux, Relux. Kreslících / kreativních programů typu Cad, Photoshop. Řidičský průkaz sk. B. Zájem o architekturu, stavebnictví a nové technologie velkou výhodou., , Náplň práce:, kompletní aktivní řešení projektů. Komunikace s projektanty, investory, realizačními firmami. , Tvorba nabídek a prezentací, technická podpora při realizaci. Tvorba světelných řešení, s návrhy řídících systémů, výpočty osvětlení, kreslení v Cad. Zajištění veškerých dodávek a koordinace do úplného předání realizovaných projektů. , Komunikativní i písemná znalost Aj nebo Nj., , Nabízené výhody:, Nabízíme velice zajímavou a tvořivou práci, v rychle rozvíjející se firmě., Notebook, služební telefon a automobil., Firemní zaškolení., Základní plat + bonusy dle dosažených výsledků. Možnost pracovního růstu.. Pracoviště: Kuběnský spol. s r.o., pracoviště slaný, Stehlíkova, č.p. 1245, 274 01 Slaný 1. Informace: Michal Kuběnský, .

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě Samostatný referent/samostatná referentka zpracování dávek poskytovatelů zdravotních služeb. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis činnosti:, " Zpracování vyúčtování od PZS., , Požadujeme:, " ÚSO, VŠ (ale není podmínkou), " základní znalost systému veřejného zdravotního pojištění, " základní orientaci v účetních agendách a v právních termínech, " dobré komunikační dovednosti, příjemné vystupování, " vysoké pracovní nasazení, smysl pro pečlivost, " dobrá znalost práce s PC (Outlook, Excel, Word), , , Nabízíme: 6 týdnů dovolené, stravenky, příspěvek na penzijní připojištění., , Motivační dopis s přesným označením místa výkonu práce a strukturovaný životopis zašlete nejpozději do 21. 6. 2018 na adresu: jitka.jungmannova@cpzp.cz.. Pracoviště: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pobočka kladno, Na stráni, č.p. 3340, 272 01 Kladno 1. Informace: Jitka Jungmannová, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 25 470 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel / učitelka na AJ, OV, Ze, HV, VV, PČ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Uchazeč musí splňovat kvalifikační požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlášené pod č. 197/2014 Sb.., Nabízíme:, příspěvek na stravování, příjemné pracovní prostřední. Pracoviště: Základní škola, rabasova, Rabasova, č.p. 821, 274 01 Slaný 1. Informace: Miroslava Bicencová, +420 312 510 020.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hvězdy hrály pro Nikolku - Knovíz 16.6.2018. Tomáš Necid vydražil dres Ondřeje Pavelce za 20 tisíc korun.
50

Necid vydražil v Knovízi dres Ondřeje Pavelce. Do Turecka se těší

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky. Ilustrační foto.
10

Hledání kešek se omezovat nemá, říká hráč z Nymburka

Sloni na špacíru, jak se chová jídlo a hvězdný Ringo Starr: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 20. června 2018.

Poklady z historie jsou na internetu

Střední Čechy – Prohlížet si muzejní exponáty klidně doma v obýváku nebo třeba pod slunečníkem na zahradě? I v posteli, pokud je libo? K takovému poznávání minulosti středních Čech nyní stačí připojení k internetu.

V Kladně se u nemocnice se srazila dvě auta

Kladno - V Kladně nedaleko nemocnice na křižovatce ulic Vančurova a K Nemocnici se ve středu odpoledne střetla dvě osobní vozidla. Srážka si vyžádala dva zraněné. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová Kladenskému deníku řekla, že jedna osoba byla zraněna lehce a na místě zdravotníky ošetřena. Její stav nevyžadoval transport do nemocnice. „Druhá osoba byla zraněna také lehce a převezena na chirurgii do kladenské nemocnice,“ potvrdila mluvčí záchranky.

Krásná žena z Orientu, Ruska či Uruguaye? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny A

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či náměstích. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaší favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT