Od 19. do 30. září bude navíc Správa železniční dopravní cesty souběžně (vždy od 8.25 a 14.45 hodin) opravovat také trať mezi Dejvicemi a Hostivicí. Součástí těchto prací bude i likvidace provizorní zastávky Praha-Gymnasijní. „Mimo tuto dobu budou vlaky začínat nebo končit v Praze-Dejvicích, což je odlišnost od předchozích výluk, kdy to bylo právě v zastávce Gymnasijní,“ informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Až do 30. září tak bude ve zmíněném čase pro lidi cestující do Prahy rychlíky a spěšnými vlaky zavedena náhradní autobusová doprava z Hostivice do stanice Hradčanská, u osobních vlaků v úseku Hostivice–Dejvická. Odtud je pak možné využít pražskou MHD.

Ve směru z Prahy musí cestující jet MHD do zastávky Dejvická, kde budou začínat náhradní autobusy do Hostivice.

„Mimo uvedený čas budou až do 17. listopadu vlaky do Kladna začínat v Dejvicích. Zde budou také končit téměř všechny vlaky v opačném směru od Kladna. Některé pojedou po objízdné trase přes smíchovské a zličínské nádraží. Plánované odjezdy v úseku mezi Dejvicemi, Hostivicí a Kladnem se až na několik drobných výjimek nemění,“ uvedl mluvčí.

Cyklovlaky Velo budou mít po celou dobu změněné počáteční a koncové stanice. „Jeden pár bude začínat nebo končit na pražském hlavním nádraží a pojede po trase takzvaného Pražského Semmeringu. Druhý pár pouze v úseku Praha-Zličín–Slaný a zpět.