Ani od 1. ledna příštího roku lidé v Kladně nebudou platit za vodu více, než tomu bylo v posledních letech. Členové představenstva společnosti Vodárny KladnoMělník (VKM) rozhodli o zachování ceny za obě služby na hodnotách z roku 2015, tedy 92,92 korun za kubík včetně DPH.

„Vloni jsem říkal, že je velkým úspěchem zastavení letitého růstu cen vody ve Středočeském kraji. To, že se nám podařilo udržet cenu z roku 2015 i pro rok následující, považuji za zcela výjimečný výsledek dnešního jednání,“ řekl kladenský primátor a předseda představenstva VKM Milan Volf (Volba pro Kladno).

„To, že se už třetím rokem nezvýší cena vody je výsledkem dobře nastavené spolupráce mezi oběma společnostmi,“ sdělil generální ředitel provozní společnosti Středočeské vodárny Jakub Hanzl a zmínil, že díky vstřícnému přístupu VKM se nebude poprvé zvyšovat ani nájemné za provozování vodohospodářské infrastruktury.

„Nájemné, které každoročně Vodárny Kladno-Mělník získávají od Středočeských vodáren, je určeno na obnovu a rozvoj vodohospodářských zařízení společnosti. Ponechání ceny nikterak neovlivní naplánované investiční akce v příštím roce, jako jsou rekonstrukce úpravny vody Klíčava nebo čerpací stanice Mělnická Vrutice,“ doplnil Milan Volf.