„Voda je v těhle místech pořád. Nevím, jestli to dřív, když ještě fungovala trať, bylo nějak lépe zajištěné, ale já tu bydlím tři roky a vytéká pořád s menší či větší intenzitou. Je ale pravda, že naproti pivovaru je mokro všude a dokonce je tam i bažina. Určitě by tedy stálo za to úsek nějak odvodnit,“ uvedl místní obyvatel Martin Kříž.

„O tomto problému víme, ale poslední dva roky tu s vodou potíže nebyly, protože bylo sucho. Odbor životního prostředí tu situaci monitoruje a pokud by hrozilo nebezpečí, že vody bude do silnice vytékat víc nebo že by byly problémy kvůli mrazu, místo odvodníme prostřednictvím kanálků,“ sdělil mluvčí Magistrátu města Kladna Libor Kasík.

To by uvítali především řidiči, kteří jsou si dobře vědomi, co by mohl zamrzlý potůček na silnici způsobit.

„Nikdy jsem o tom moc nepřemýšlela, protože voda je tu pořád, ale je fakt, že většinou se drží jen ve strouze. Jestli je to ale podzemní pramen, může takhle vytékat i v zimě a to by pro nás řidiče mohlo být dost nepříjemné,“ řekla další obyvatelka místního sídliště Soňa Rybáčková.

„Skutečně se jedná o podzemní vodu, která vyvěrá na povrch, a proto se sem v nejbližších dnech přijede podívat vedoucí odboru životního prostředí magistrátu a s odvodněním se začne co nejdříve,“ doplnil Kasík.