Škola se do soutěže Stavby z vlnité lepenky zapojila už podeváté. „Z letošního opětovného úspěchu máme velkou radost. Jsem ráda, jak máme nadané žáky. V minulosti jsme už jednou třetí místo obsadili a jednou i druhé,“ připomněla pedagožka SPŠ a OA Kladno Jaroslava Bláhová.

Na letošním kladenském návrhu pracovala pětičlenná skupina studentů 3. ročníku technického lycea ve složení Zuzana Petráčková, Jonáš Švec, Jakub Zamazal, Tomáš Hons, František Wolf. Uspěli ve velké konkurenci. Dohromady soutěžilo osmadvacet škol a do velkého finále v Infocentru vodního díla Šance na Ostravici postoupilo 6 nejlepších. Lepší než Kladeňáci byli jen druzí průmyslováci z Ostravy a první stavaři z Vysokého Mýta.

Soutěž Stavby z vlnité lepenky je určená pro studenty středních škol se zaměřením na stavebnictví. Pořádá ji český Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM. Partnerem letošního ročníku pak byl státní podnik Povodí Odry.

Každý ročník má své téma. Letos měli studenti navrhnout a vytvořit originální stavbu umělé vodní nádrže s přehradní hrází.