Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vodní plocha v Pcherách byla vypuštěna bez povolení magistrátu

Pchery - Místní vodní nádrž byla před více než dvěma týdny zcela vypuštěna. V současné době se sem opět voda navrací. Po jedenácti dnech se k bahnité ploše Kladenský deník znovu vrátil.Ve vypuštěném rybníku dosahuje výše vody zhruba dva metry. Mrtvá hladina ani blízké okolí vyschlého porostu nejeví žádné známky života.

12.8.2008
SDÍLEJ:

Vodní nádrž v Pcherách se již pomalu ale jistě znovu plní vodou. Mrtvá hladina však svědčí o zániku vodního života a okolní krajina o nedůkladném vyčištění vodní plochy. Rybník byl navíc vypuštěn bez povolení Kladenského magistrátu. Foto: Denik/Jana Nováková

Dle starosty je tato vodní nádrž v soukromém vlastnictví, a proto obec nemůže nic dělat. „Nádrž je tady miliony let,“ uvedl pcherský starosta František Dufek. „V roce 1960 se tam chtělo dělat koupaliště. Tenkrát vše patřilo obci,“ pokračoval. „Restituce navrátila pozemek, kde se vodní nádrž nachází, čtyřem současným majitelům,“ upřesnil.

Dle předsedy Českého rybářského svazu Smečno Milana Ječmena musí být na každé vypuštění rybníka či vodní nádrže povolení od vodoprávního úřadu. „Každá vodní plocha má svůj manipulační řád. Dle něj musí mít majitel ke každému vypuštění příslušné povolení ,“ uvedl.
Předseda upozornil, že povolení k vypuštění se vztahuje k podmínkám, které musí rybník splňovat. Například průtok vody, odtok, srážkovost období a další.

Pro Kladensko je vodoprávním úřadem odbor životního prostředí Magistrátu Kladno. Zde dosud není evidována žádná žádost na vypuštění zmiňované nádrže v pcherách. „Nepamatuji si, že by z Pcher přišla žádost na náš úřad ohledně vypuštění nádrže,“ uvedla zaměstnakyně úřadu.
Ačkoliv byl dle tvrzení starosty rybník vypuštěn z důvodu vyčištění a následně opravdu vyčištěn, na dřevěná prkna, shnilá jablka a odpadky se nejspíše zapomnělo.

Autor: Jana Nováková

Místo události:
12.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Roman Šroba (vlevo) na žákovském turnaji SK Kladno.

On line: ptejte se Romana Šroby

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Domě kultury Kladno se ve dnech od 17. do 18. října koná jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání. Žáci druhého stupně základních škol zde dostávají i v letošním roce možnost vybrat si z nabídky více jak než padesáti řemesel a oborů, která by rádi v budoucnu vykonávali.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení