Kladenský primátor Jiránek se setká se zástupci Svazu důchodců ČR

Primátor a kandidát na senátora Dan Jiránek (ODS)ve středuv 11 hodin přijme v nově zrekonstruované zasedací místnosti radnice zástupce Svazu důchodců České republiky (SDČR). Tématem číslo jedna bude péče poskytovaná městem seniorům. Přítomen bude rovněž středočeský hejtman Petr Bendl (ODS). Akce se uskuteční v rámci předsjezdového setkání před sedmým celostátní sjezdem SDČR. „Při této příležitosti jsem požádala primátora Jiránka o přijetí, abychom našim funkcionářům ukázali Kladno moderní, v nové podobě, kde se nám občanům dobře žije,“ sdělila předsedkyně středočeské krajské rady SDČR Hana Němcová. Program zasedání bude pokračovat návštěvou Střediska komplexní sociální péče Fontána, které poskytuje důchodcům služby širokého rozsahu. „Starším spoluobčanům se snažíme poskytnout co nejrozmanitější možnosti pro jejich aktivní vyžití. Zároveň zajišťujeme další s tím související aktivity, jako například vznik nových domů s pečovatelskou službou,“ řekl Jiránek. Na závěr zasedání se uskuteční společná cesta do lidického památníku.

Dientsbier startuje volební kampaň

Jiří Dienstbier, kandidát ČSSD do Senátu ČR za Kladensko a část Prahy-západ, zahájíve středuv 11 hodin předvolební kampaň výlepem ručně malovaného billboardu. „S vědomím toho, že v nadcházejících volbách na nás budou z billboardů ´civět kravaťáci´- vyretušované portréty kandidátů, rozhodli jsme se pro jinou cestu. Zvolili jsme osobní přístup. Na chalupu jsme pozvali rodinné příslušníky a studenty výtvarných škol a rozdali jim štětce a barvy,“ nastínil Jiří Dientsbier. Symbolický start se uskuteční v Kladně na rohu Pražské a Unhošťské ulice. Výlepu se kromě kandidáta účastní také Dientsbierovi příznivci a autoři billboardů. Zahájením kampaně takzvaně na ulici chce jmenovaný kandidát potvrdit své rozhodnutí potkávat se s voliči nejen v kanceláři.

KSČM představuje svoje kandidáty

Tiskovou konferenci s představením kandidátů do Senátu ČR a voleb do středočeského krajského zastupitelstva pořádáve středuod 10 hodin v salonku Hotelu Kladno na Sítné KSČM. Hosty budou Miloslava Vostrá (poslankyně parlamentu), Zdeněk Levý (kandidát do senátu ve volebním obvodu Kladno), Ladislav Peška a Jana Klasová (oba jsou kandidáti do krajského zastupitelstva).