Je rozhodnuto! Z deseti stran se jich do kladenského zastupitelstva dostalo pět. Kromě tradičních stálic vedení města jako jsou strany ODS, ČSSD a KSČM, nalezneme ve výčtu také dva nováčky Volbu pro Kladno a TOP 09.

Rozhodně do projevů radosti patří komentář současného primátora a lídra ODS Dana Jiránka, který je spokojen. „Výsledek je na tu situaci kdy zde kandidovalo asi pět stran na pravici velmi dobrý. Musíme zase začít makat a maximálně plnit program,“ okomentoval situaci těsně po zveřejnění Jiránek. Ten také s největší pravděpodobností svou pozici primátora obhájí.

O něco zklamaněji se vyjádřil lídr ČSSD a ředitel domova pro seniory Zdeněk Syblík. Očekával prý, že strana získá více mandátů. „Stejný výsledek jsme měli před čtyřmi lety, což je nyní z pohledu, že kandidovalo více stran pro nás lepší. Máme výhodnější vyjednávací a manévrovací prostor. V našem volebním programu jsme něco slíbili, čili budeme vyjednávat s partnery podle toho, kdo nám povolí prosadit více našich věcí,“ nastínil Syblík. Podle jeho informací se měla první povolební jednání uskutečnit již v neděli od 14 hodin.

Se šesti křeslya 18,06 procenty hlasů se do zastupitelstva dostala Volba pro Kladno v čele s exprimátorem Milanem Volfem. Neskrývá zklamání, navíc tvrdí, že kdyby lidé místo křížkování jednotlivých jmen kandidátů Volby pro Kladno zatrhlinázev tétostrany, volby by prý v Kladně vyhrála.

„Na počet hlasů, co jsme dostali, by to pak byla absolutně jiná čísla, což mě mrzí, ale nezbývá než to přijmout. Kdyby tolik lidí, kteří dali křížek k mému jménu, ho dalicelé naší kandidátce, udělalo by to dalších asitřináct tisíc hlasů. Když jsme spočítalipreferenční hlasy, tak nám to udělalo velký posun, bývali bychom měli velké volební vítězství,“ vyjádřil se Volf.

Odobrém výsledku naopak hovoří lídr KSČM Vladimír Moucha. „Dostali jsme přibližně stejně procent jako při parlamentních volbách, což je na jednu stranu hezké a v úvahu tak přicházejí určité možnosti dalšího vyjednávání. Mě výsledky až tolik nepřekvapily,“ zhodnotil volby Moucha.

Poslední dvě místa v zastupitelstvu zbyla pro TOP 09. Nespokojenost. Přesně tak by se dal jednoslovně vyjádřit komentář Jana Kruliše, který navíc ani nezískal mandát. „Nemůžeme být spokojení. Nyní nás čeká tvrdá práce. Rozhodně se nevzdáme bez boje. Budeme chtít výsledky do krajských voleb zlepšit,“ řekl Kruliš Kladenskému deníku.