O konečné nominaci ale rozhodnou krajské orgányČSSD 27. ledna. Syblík bude mít možná uvnitř ČSSD silného konkurenta. Hovoří se o tom, že by jím mohl být syn zesnulého senátora za Kladensko Jiří Dienstbier mladší.

„Očekávám, že jeho jméno se na kraji objeví. O konečném kandidátovi rozhodne tajná volba,“ objasnil systém ´primárek´ Syblík, jenž podle svých slov získal jednomyslnou podporu kladenské organizace.

Svůj zájem kandidovat do senátních volebve středuKladenskému deníku potvrdil také bývalý generální ředitel Bohemia Art a někdejší vlastník Poldi Kladno Vladimír Stehlík. „Do voleb chci jít jako nezávislý. Podmínkou nominace je sehnat alespoň tisíc podpisů a složit kauci, což je zatím problém. Vedu v Kladně jednání o případné podpoře nějakého sdružení,“ uvedl Stehlík, jenž se o křeslo senátora ucházel už v roce 1996.

Již v pondělí nominovala ODS na senátorský post primátora Dana Jiránka, v úterý svou nominaci za TOP 09 oznámil starosta Kmetiněvsi Ludek Kvapil. KSČM rozhodne ze tří jmen 29. ledna, sdružení Lepší Kladno zatím o kandidátovi jedná.