Kladenský primátor Dan Jiránek (ODS) se stejně jako při minulých obecních volbách utká se svým předchůdce v primátorské funkci a bývalým stranickým kolegou Milanem Volfem (Volba pro Kladno). Stejné lídry jako před čtyřmi lety vybrali komunisté, kteří do čela své kandidátní listiny postavili ekonoma Vladimíra Mouchu, a TOP 09 Petra Soudka.

ČSSD do voleb povede primátorův náměstek Vojtěch Volf. Lídr z minulých voleb, Zdeněk Syblík, je nyní náměstkem středočeského hejtmana i primátora, a mohl by usednout v Poslanecké sněmovně právě místo hejtmana Miloše Petery, který se chce poslaneckého mandátu vzdát.

Zmíněné strany tvoří současné zastupitelstvo. Nyní by do něj chtěly proniknout také KDU-ČSL (lídr Blanka Součková), sdružení Lepší Kladno a Starostové (Milan Hamerský), Strana zelených (Eva Češpivová) či Koalice hnutí Úsvit přímé demokracie s hnutím Otevřená radnice v Kladně (Petr Sedmera). Dále kandidují ANO 2011, Národní kongres – STOP ubytovnám pro nepřizpůsobivé a Strana svobodných občanů.
Před čtyřmi lety zvítězili v Kladně občanští demokraté (13 mandátů), druzí skončili sociální demokraté (8 mandátů). Společně vytvořili radniční koalici. Volba pro Kladno získala šest křesel zastupitelů, KSČM čtyři a TOP 09 dvě.