V Knovízi jste skončili druzí za domácími, kteří nabili sestavu fotbalovými reprezentanty Markem Suchým, Tomášem Necidem, nemrzelo vás to?
Tohle je pro skoro každoročně příjemně strávené odpoledne, velká zábava a hlavně dělaná pro dobrou věc.

Ale ke konci posledního utkání jste po nepovedeném blafáku ze hřiště trochu kulhal a pak už nenastoupil. Něco vážnějšího?
Nic se nestalo. Trochu to sice zabolelo, ale je to dobré.

Čeká Vás Hokejka pro Kluka Puka v Mikulově, což je akce, kterou spolu se sestrou Petrou Klausovou pořádáme na pomoci v boji s roztroušenou sklerózou. Mimo jiné jste za body získané v letošním ročníku NHL zaplnil pokladničku nadace dvěma miliony korun…
Bude to podobný turnaj čtyř týmů jako v Knovízi a také by tam měla být spousta hvězd. Doufejme, že se tam sežene co nejvíc peněz na boj s roztroušenou sklerózou, kvůli tomu se v Hodoníně scházíme. Přijedou lidi, kteří byli v Knovízi jako Ondra Pavelec, Jirka Tlustý, Radek Smoleňák, ale i řada dalších. Tady sice nakonec nebyl David Pastrňák, ale do Mikulova by dorazit měl. A spousta jiných zajímavých lidí.

Jaký je další plán léta, začnete už s ostřejší přípravou?
Už jsem nějakou dobu v pohybu, takže to snad bude dobré. Ale jinak ještě scházejí tři měsíce do začátku kempu, času je tedy ještě dost.

Když se ohlédnu za sezonou ve Philadelphii, nebyla špatná, hrajete mnohdy perfektní hokej a jste dobří. Postoupili jste do play off, ale zastavil vás rival z Pittsburghu, proč to pořád nevychází na větší úspěch?
Máte pravdu, jsme dobří. Máme tam opravdu řadu výborných hráčů a o budoucnost má Philadelphia postaráno. Takže věřím, že jednou vyjde i ten větší úspěch.

Když jste mluvil o mladých hráčích, kteří mají největší šanci stát se hvězdami NHL jako jste vy nebo Claude Giroux?
Určitě mladý ruský obránce Provorov, ten je opravdu skvělý. Ale musím počítat i další kluky, Travise Konecnyho, Nolana Patricka. To jsou mladí kluci, které čeká skvělá kariéra, a mohou posunout náš tým dál.

Takže vás nemrzelo, že trenér v polovině sezony rozhodl o vašem zařazení do druhé formace a roztrhl vás s Claudem Girouxem, aby zvýšil útočnou sílu Flyers?
Ale mrzí, na druhou stranu na papíře to sice nebyla první lajna, ale pořád jsem dostával stejné minuty za zápas. Stále mám kolem dvaceti minut jako jiné sezony, takže jsem spokojen.

Z osobního hlediska se vám také vedlo víc než v předešlé sezoně…
Po bodové stránce určitě. Já sice nekoukám jako první na body, ale spíš jak se cítím, nicméně to hodnotím dobře. Škoda play off, tam to nevyšlo, ale nebyla to poslední sezona v NHL.

Na mistrovství světa jste se poprvé omluvil kvůli únavě. Nemrzelo vás to trochu postupem času, prý jste i během šampionátu ještě uvažoval, že tým posílíte?
Je pravda, že jsem si pak odpočal a začal přemýšlet, že bych přece jen jel. Ale když jsem viděl, že jedou Pasta s Krejčou (Pastrňák a Krejčí), viděl jsem, že tým bude v dobré kondici. Já bych to asi nevytrhl. Byl jsem v takovém fyzickém rozpoložení, že jsem si potřeboval orazit a nebyl bych rozdílovým hráčem. A když jím nejsem, tak do toho nejdu. Mám na sebe hodně vysoké nároky a ty bych v Dánsku nesplnil.

Zeptám se ještě na nového reprezentačního kouče Miloše Říhu. Znáte se?
Neznáme, nikdy jsme se nesetkali. Proto ho nemohu hodnotit.