Letos si jich do statistik připsali už dvanáct dalších.

„Přibližně polovinu nepojízdných automobilů objeví hlídky při pochůzkové činnosti, zbývající jsou nám nahlášeny občany,“ sdělila mluvčí Městské policie Kladno Jiřina Forejtová. Podle jejích slov lidé bývají nespokojeni s tím, že vrak nezmizí ihned poté, co je oznámen. Je však prý nutné dodržet poměrně dlouhý stanovený postup. „Strážnící se snaží vyhledat majitele vozidla. Pokud se jim to povede, je vyzván k odstranění vraku. Jestliže to ale do určeného termínu neučiní, může mu být uložena pokuta až jeden tisíc korun. V případě, že z vozidla unikají nebezpečné látky, je sankce mnohem citelnější,“ upozornila mluvčí.

Složitější je situace v případě vozidel, u nichž se nepodaří vlastníka zjistit. Ty si přebírá odbor dopravy a služeb kladenského magistrátu. Pokud se ani jemu nepodaří majitele vypátrat, je na automobil umístěna výzva k odstranění. Po určité době je vůz odtažen a zlikvidován specializovanou firmou na náklady města.

Už dávno neplatí, že vraky tvoří převážně staré škodovky. Objevují se mezi nimi i renomované značky, jako třeba Audi, BMW či Mercedes