Ve zmíněném textu je také začerněno jméno vítězné firmy se slovy, že pokud se informace ukáží jako pravdivé, bude se jednat o největší podvod v dějinách města. Jenže. Podle Ladislava Pavlíka, vedoucího oddělení právních subjektů, kultury, tiskových a administrativních agend kladenského magistrátu, se jedná pouze o touhu vyvolání jakési kauzy některých opozičních zastupitelů.


„Chápu, že někdo takovouto myšlenku má a chce kritizovat. Opozice ale už neví co. Samotné nadnárodní firmy, které se výběrového řízení účastní, nerozporovaly podmínky, ani kvalifikační předpoklady. Navíc podmínky odsouhlasilo zastupitelstvo města, které také rozhodlo o vypsání tohoto výběrového řízení," řekl Ladislav Pavlík. Dodal, že výběrové řízení na rámcovou smlouvu je ten nejvyšší možný systém samotného výběrového řízení. Jen na Kladně trvá už více než 1,5 roku a ještě několik měsíců zřejmě potrvá.


„Na konci výběrového řízení se vyberou vítězné tři firmy, hodnotícím kritériem je nejnižší cena, které pak následně soutěží o danou zakázku mezi sebou v rámci zrychleného řízení," vyvrátil tak Ladislav Pavlík spekulace týkající se jedné vítězné firmy, jež by získala jako jediná zakázku v objemu téměř čtvrt miliardy.

Město Kladno chce rámcovou smlouvu kvůli rychlejším opravám místních komunikací. „Ta velmi usnadní a urychlí realizaci oprav a rekonstrukcí kladenských místních komunikací, neboť nebude potřeba soutěžit každou investiční akci samostatně," doplnila informace Lenka Růžková, mluvčí kladenské radnice.


Pro letošní rok město Kladno vyčlenilo v rozpočtu jen na nové investiční akce do chodníků a rekonstrukci silnic 90 milionů korun. Celková suma za opravené ulice se již vyšplhala na zhruba 45 milionů korun.


V létě by měla mimo jiné začít oprava Štefánikovy ulice mezi ulicemi Doberská a Petrohradská, ulice Dr. Fousty včetně chodníků a výstavby přechodu pro chodce v místě vyústění Sítenského údolí.

Také čtěte: