Pět hvězdiček a celkově třetí místo v kraji. Takovým oceněním se nyní pyšní městská Nemocnice Slaný.
V anketě Health Care Institute  získal špitál už poněkolikáté toto vyznamenání a patří tím mezi nejlepší zdravotnická zařízení ve Středočeském kraji z pohledu spokojenosti pacientů.

V celorepublikovém žebříčku je pak slánská nemocnice ve téže kategorii na 33. místě. Vzhledem k tomu, že roky dobře hospodaří v čele s ředitelem Jiřím Šimákem, nachází standardně i přízeň pojišťoven.

To je jeden z důvodů, proč jdou tyto instituce Slaňákům na ruku. Nemocnice díky tomu uzavřela nyní dlouhodobou smlouvu s pojišťovnami, která zajistí na dalších pět let pacientům lékařskou péči v plném rozsahu. Od příštího roku zde nebude počet lůžek téměř vůbec snížen  a lékařské odbornosti zůstanou jak jsou.

„Smlouvy jsme uzavřeli se všemi pojišťovnami a lékařská péče bude ve Slaném zachována v plném rozsahu. Ubude maximálně pár lůžek. Podle mého názoru by jejich počet měl být záležitostí vždy konkrétního zařízení a ne, aby to někdo cizí řídil od zeleného stolu.

Když se nacházím v oblasti, kde se stává například více úrazů, tak přidám postele na úrazovce a uberu je jinde," vysvětluje ředitel Šimák.

Kvůli tomu, že je však oproti Slanému v ohrožení existence nedaleké nemocnice v Roudnici nad Labem, počítají Slaňáci s tím, že by v následujícím období ošetřovali i pacienty z tamní oblasti.

Kupříkladu nastávající maminky z Roudnicka jezdí do Slaného rodit už od září. Slánští zdravotníci prý nápor nových pacientů odjinud zvládnou, ale na druhé straně by ředitel Šimák nebyl rád, kdyby zařízení v Roudnici zcela zaniklo.

„Tamní nemocnici nic takového nepřeji, protože dělá dobrou medicínu. Rozsahem je oproti nám menší už proto, že tam před nedávnem došlo k omezení některých oborů," doplnil ředitel.

Ve slánské nemocnici existuje nyní osm specializovaných lékařských odborností. Akutních lůžek zde mají 274 a 40 následné péče.