Podle místostarosty Slaného Martina Hrabánka se v zařízení podařila prosadit řada úsporných opatření . „Má-li společnost opět ztrátu snížit, musí se ale zvýšit zejména návštěvnost sportovišť,“ řekl místostarosta Hrabánek (ODS). Společnost hospodaří s ročním obratem kolem 27 milionů korun a město ji loni dotovalo zhruba 12 miliony.

Podle Hrabánka se loni zvýšily výnosy společnosti o více než půl milionu korun a díky úsporám se ušetřilo přes tři sta tisíc korun jen na energiích.

„Kladem určitě je, že se zvýšil pronájem ledové plochy a narostl zájem o ubytování v hotelu na zimní stadionu. Zatím se nám úplně nedaří zvýšit zájem o tělocvičnu, bowling a minigolf,“ uvedl Hrabánek. Společnost spravuje také aquapark, jenž nyní oproti roku 2009 zastavil významný propad návštěvnosti.

Areál podle Hrabánka oba uplynulé roky roky navštívilo více než 120 tisíc lidí, což ale bylo o 17 tisíc méně než v roce 2009. Aquapark se také významně podílel na snížení ztráty, kvůli řadě úsporných opatření. Na druhé straně je pro návštěvníky přínosem, že voda v bazénech je teplejší, než tomu bývalo.

Městská společnost VSH Slaný vznikla v roce 1996. Stará se o zimní stadion, tělocvičnu, fotbalové hřiště, minigolf, atletický stadion a aquapark. V majetku má také restauraci, hotel nebo bowling a kurty na squash.