Osmatřicetiletý muž pochází z Brandýsu nad Labem a u policie působí již osmnáct let, převážně u pořádkové policie. Jak řekl Kladenskému deníku, jeho posledním působištěm byla funkce zástupce vedoucího odboru pořádkové policie ve Zbraslavi.

Momentálně se prý stále seznamuje s novým prostředím. „Zatím žádné změny nechystám, policie pracuje kontinuálně a není tedy potřeba cokoliv měnit. Pojede ve starých kolejích, což ovšem neznamená, že by v budoucnu žádné nepřišly,“ vyjádřil se Václav Hatlman. Aktuálně musí řešit zařazení nově příchozích policistů z redukující se cizinecké policie.

Politiky úspor Radka Johna se podle svých slov nebojí. „Šetřit se musí a bylo tomu tak i v minulosti. Spíše se budeme zaměřovat na optimalizaci výkonu služby,“ okomentoval situaci.

Obyvatelé se rozhodně nemusí bát, šetření se ho prý rozhodně nedotkne. Kladeňáci budou policisty v ulicích i nadále vídat, i když nebudou jezdit auty. „Při pochůzkách budou mít občané naopak i možnost s policisty mluvit,“ doplnil Hatlman. Při otázce jak se novému vedoucímu místní policie líbí Kladno, se Václav Hatlman jen pousmál: „Zatím jsem si město nestihl prohlédnout.“