Letní koupaliště v Kladně v blízkosti Sletiště otevřelo počátkem června a zásadních novinek se zde nedočkáte. Naopak další kladenský plavecký areál v Bažantnici nabízí hned dvě.

„První dobrá zpráva je, že Bažantnici plánujeme otevřít již 17. června. Zásadnější je ale ta druhá, především pro lidi, kteří využívají permanentek. Nainstalovali jsme zde odbavovací systém, takže ti, kteří si zakoupili hodinky s čipem, budou mít jednodušší přístup,“ uvedl ředitel Sportovních areálů města Kladna (SAMK) Lukáš Kubica s tím, že vstupné zůstane v obou koupalištích stejné jako loni.

„Základní cena pro dospělého je pětašedesát korun, pro návštěvníky mající předplatné pak o deset korun méně. Děti do patnácti let zaplatí pětatřicet korun, přičemž ty s permanentkou mají zvýhodnění o pět korun. Nabízíme i skupinové slevy pro patnáct a více osob. činí od pětadvaceti do čtyřiceti procent,“ informoval Kubica.

V areálu koupaliště u Sletiště mohou lidé využít minigolf nebo kurt na plážový volejbal, v Bažantnici pak také minigolf. „Otevírací doba koupaliště u Sletiště je v červnu a září od 10 do 19 hodin, o prázdninách od 9 do 20 hodin, v Bažantnici pak vždy od 9 do 19 hodin,“ dodal Kubica.

Již delší dobu se plánuje v uvedeném areálu vybudování trampolínového parku. Letos ale otevřen nebude.

„Atrakce nebyla přímo zařazena do investic města. Snažíme se na ni sehnat peníze. Doufám, že se zahájení stavby uskuteční letos na podzim. Otevření pak v dubnu příštího roku,“ naznačil Lukáš Kubica.

Novinkou bude také přesunutí kurtů plážového volejbalu. Stávající se zruší a nové multifunkční hřiště má vzniknout v blízkosti areálu sousedního fotbalového stadionu, místo stávající asfaltové plochy.

Plovárna ve Slaném otevře nejspíše předposlední nebo poslední týden v červnu. Cena vstupného zde zůstává také stejná jako v loni. „Náklady na provoz koupaliště činí zhruba půl milionu korun,“ řekl Kladenskému deníku ředitel Technických služeb Slaný Jiří Kučera.

Návštěvníci otvovického koupaliště se vstupu do bazénu dočkají už v sobotu. „Oficiálně otevíráme 11. června, takže vstupné začneme vybírat od tohoto dne,“ sdělila provozovatelka plovárny Kateřina Česneková s tím, že cena vstupného se rovněž nezměnila. „Dospělí zaplatí pětatřicet korun, děti pak dvacet,“ dodala.

Novinkou je zde pláž s bílým pískem a pokud se plány podaří, vznikne tady i letní kino.

„Máme připravené i nějaké akce pro návštěvníky. Většinou ve formě diskotéky,“ uzavřela Česneková a doplnila, že náklady na sezonní provoz jsou v Otvovicích okolo 100 tisíc korun.