Střední škola služeb a řemesel Stochov a Královský pivovar Krušoviceve středuv areálu školy uspořádaly již osmý ročník místního kola soutěže Krušovické čepování.

Do Stochova letos zavítalo osm družstev včetně domácích. Kromě Integrované střední školy ze Slaného sem přijeli i studenti z Rakovníka, Podbořan, Mostu, Sedlčan a Horek nad Jizerou.

Soutěž se uskutečnila v kategorii týmů i jednotlivců, a tak na vítěznou příčku dosáhla skupina s nejvyšším počtem bodů v celkovém součtu. „Nejprve všichni soutěžící absolvovali jednoduchý test, který obsahoval deset otázek o výrobě piva, jeho konzumaci a také historii pivovaru,“ uvedl za pořadatele Josef Helebrant.

Po teoretické části následovalo rozlosování pořadí jednotlivců. Praktické čepování piva hodnotila tříčlenná odborná porota zástupců pivovaru. „Soutěžící měl za úkol natočit sklenici o objemu 0,3 l v limitu tří minut a poté ji předložit porotě k posouzení. Hodnotili jsme míru, výšku pěny a celkový profesionální přístup soutěžícího,“ řekl Helebrant.

Každý student přitom měl půl minuty na otestování pípy a v daném limitu tří minut natočil dvě piva. Před zástupce pivovaru předkládal to, o kterém se domníval, že se mu povedlo lépe.

Nejúspěšnějším mladým výčepním z Kladenska se po soutěži stal Antonín Beck z domácí Střední školy služeb a řemesel ve Stochově, jenž se umístil na druhé příčce mezi jednotlivci. Vítězi se stalo družstvo z Integrované střední školy v Rakovníku a mezi jednotlivci byl nejlepší Martin Pudil ze Středního odborného učiliště v Sedlčanech.

Všechna tři družstva, která stanula na vítězných postech, postupují do finále, jež se odehraje 14. května v Krušovicích.