Vítězkou výtvarné soutěže Bezpečnost s Empíkem, kterou v polovině října vyhlásila Městská policie Kladno, se při úterním slavnostním vyhlašování stala Kateřina Eliášová ze čtvrté třídy Základní školy ve Vašatově ulici v Kladně. Prvenství si vybojovala mezi šestatřiceti zúčastněnými malými malíři.

Podle svých slov Katka na obrázku pracovala pouhou jednu školní hodinu při výtvarné výchově a nápad na motiv měla hned jasný. „Namalovala jsem Empíka, který na pískovišti zachránil malou holčičku, jež tu našla injekční stříkačku. Často totiž vidím v televizi, že nějaké děti nacházejí zahozené jehly na hřišti,“ uvedla vítězka.

Slavnostního vyhlašování, které se uskutečnilo v budově městské policie, se zúčastnilo deset nejlepších výtvarníků. Ti následně i se svými rodiči měli možnost si pracoviště strážníků prohlédnout a dostat se i do míst, kam nemohou ani někteří zaměstnanci.

Při vyhlašování soutěže kladenští strážníci oslovili všechny základní školy v Kladně, ale jak uvedl ředitel městské policie Stanislav Procházka zareagovala pouze čtyři zařízení.

„Velmi a bohužel nepříjemně nás to překvapilo. Školy totiž po nás často chtějí, abychom pro ně uspořádali nějakou akci, a když jsme jim dali tuto nabídku, setkali jsme se jen s malým ohlasem,“ řekl Procházka.

Hlavním účelem této soutěže přitom podle něj bylo, aby děti získaly ke strážníkům důvěru a v případě, že se dostanou do potíží, se nebály na městskou policii obrátit.

Úkolem žáků bylo vytvořit co nejhezčí obrázek na zadanou bezpečnostní tematiku a vybrat z více než třiceti témat a situací. Způsob zpracování už závisel jen na jejich fantazii. Jedinou podmínkou bylo, že na obrázku musí být maskot strážníků plyšový pes Empík.