V uplynulých dnech byla instalována speciální vyztužovací konstrukce nejpostiženějšího bytu panelového domu v Americké ulici zasaženého minulý týden požárem. To bylo podmínkou pro zahájení prací statika, sanační firmy atd.

„V pátek 31. ledna statik prohlédl svislé a vodorovné konstrukce a následně prohlásil již celý objekt za dostupný pro úklid, údržbu, provádění diagnostiky a kontrolu zabezpečení konstrukcí. Nájemníci z pater 10 až 12 si tak mohou od tohoto dne procházet své byty, a to s doprovodem bezpečnostní agentury. Do ostatních pater je možné jít bez doprovodu v čase od 8 do 18 hodin, ale s nahlášením přítomnosti pracovníkům bezpečnostní agentury. V obou případech je nutné mít s sebou doklad totožnosti," upozorňuje náměstek kladenského primátora Tomáš Kutil.

V pondělí dopoledne si prostor domu převezme vybraná sanační firma a začne připravovat nadcházející sanační práce. Nejprve se bude zabývat kontrolou společných prostor a zprovozňováním elektřiny. Následně pak začne postupně kontrolovat všechny byty v domě, a to i ty, které jsou zdánlivě nezasažené.

„Všem obyvatelům domu bylo nabídnuto náhradní ubytování. Celkem 14 domácností projevilo zájem a všem žadatelům už byly přiděleny náhradní byty. V tento okamžik jsou již také připojeny k elektrické síti," dodává náměstek.