Přesto se vyznavači rybích pochoutek z Kladenska nemusejí obávat, že by se na jejich stůl nedostala ryba z místních rybníků. Nejméně dva majitelé rybníků chystají totiž v regionu o víkendu výlov.

První bude v sobotu vylovený rybník v Hobšovicích majitele Františka Volgnera a ve stejný den vydá metráky ryb také rybník Jiřího Řeháka v Hospozíně.

„Starám se v Hospozíně celkem o dva rybníky. Jeden má rozlohu dva hektary a druhý je čtyřhektarový. Letos provádíme výlov toho menšího,“ upozornil Jiří Řehák.

Původně měl výlov proběhnout už 3. listopadu, ale protože byl nedostatek vody, museli akci odložit. „Naštěstí přišly o něco vlhčí dny a voda začala přitékat, tak rybníky dotekly, díky tomu výlov nakonec uděláme,“ podotkl Jiří Řehák.

Všichni ale prý měli podstav. „A to i ve Šlapánicích. Teď mi tam zadržují vodu a hned v sobotu ji pustí, aby mi zase po výlovu nějaká do Hospozína dotekla,“ popsal aktuální situaci majitel hospozínských rybníků.

Vodu potřebuje vrátit do rybníka neprodleně, jelikož má rybí násadu, kterou bude do nádrže záhy vracet.

Návštěvníci sobotního výlovu se mohou těšit nejméně na čtyřiceti metrákovou nadílku. Pro veřejnost je akce určena zhruba od 10 do 14 hodin a po výlovu by mělo být ke koupi přímo na hrázi kilo ryby kolem 70 korun. „V rybníku jsou kapři, štiky, líni, amuři. Kvůli tomu, že bylo letos v létě velké teplo, popadali candáti. Musel jsem proto vodu pravidelně okysličovat,“ dodal Řehák.

První rybáři se na hrázi sejdou už v půl osmé ráno. „Nejvíce lidí je potřeba při takzvaném zátahu, aby zatáhli a vytáhli sítě. Těch bude zhruba patnáct. Pomáhat nám budou rybáři ze Šlapánic, kteří si ode mě ryby odebírají k sobě do rybníka. Ten má rozlohu 14 hektarů,“ poznamenal majitel.

Na sobotu pak připadá i výlov v Hobšovicích. Půjde o soukromý rybník Františka Volgnera. Ten hospodaří na desetihektarové vodní nádrži, kde je hloubka okolo pěti metrů. Přítok kvalitní a čisté vody má z Bakovského potoka. Výlov se i zde o něco opozdil, jelikož pro změnu neměli vodu na sádkách v Nižboru, kam si vylovené kusy odvážejí.

„I když jsme dělali výlov vloni, máme dobrý přírůstek, takže očekávám, že budeme mít ryby zhruba tříkilové a nebudou to jenom kapři. Stejně jako jindy pro nás výlov dělá nižborská společnost, což je kolem pětadvaceti lidí. Začínáme v pátek, kdy jsme venku celou noc, hlídáme vodu, přičemž pro lidi bude podívaná v sobotu tak kolem osmé hodiny. Počítám, že se na hrázi zdržíme a prodávat budeme tak do oběda,“ řekl Volgner. Kilogram ryby i zde budou zájemci moci pořídit zhruba za 70 korun.