Zástupci Českých drah i Správy železniční a dopravní cestyv úterýještě nevěděli, jestli se provoz na zmíněné trati přeruší již v dubnu nebo se posune až na období letních prázdnin. Kladenský primátor Dan Jiránek i středočeský hejtman David Rath mají jasno: Výluku v dubnu nechceme! Posuňte ji až na léto!

,,Na kraj jsme poslali dotaz, proč s námi výluku nikdo neprojednával, přestože je vyjednavatelem regionální dopravy. Obracejí se na nás i někteří Kladeňáci. Proto požadujeme, aby byla v létě. Myslím si, že je společným zájmem města i kraje, aby lidé do Prahy nemuseli cestovat auty,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Hejtman David Rath vidí situaci podobně a rozesílá dopisy na všechny strany. První adresoval pražskému primátorovi Pavlu Bémovi a požádal ho o posunutí termínu výluky na dobu letních měsíců, kdy výrazně klesá počet cestujících.

,,Tato trať je denně využívána obyvateli Středočeského kraje a tříměsíční výluka by znamenala zásadní komplikaci při přepravě desítek tisíc lidí do zaměstnání a zpět. Odsunutím termínu by se zmírnil dopad celého omezení,“ vysvětlil situaci hejtman.

Prioritou vedení kraje je výstavba nové rychlodráhy. Tímto projektem by se mělo zrychlit a usnadnit cestování do Prahy a zpět všem lidem z hustě osídleného kladenského regionu. Druhým dopisem se tedy obrátil na ministra dopravy Petra Bendla. Žádá ho v něm o maximální součinnost při realizaci výstavby rychlodráhy a zároveň žádá, aby ministr označil tento záměr za prioritní v rámci výstavby dopravní infrastruktury v České republice.

Více se dočtete také ZDE.