Cestující, pozor! Připravte se na změny na trati mezi Kladnem a Prahou. Od neděle 14. června bude uzavřeno železniční nádraží v Dejvicích.

Naopak bude zprovozněna provizorní zastávka v Gymnasijní ulici, jež se nachází v blízkosti stanice metra Dejvická. Tato situace bude trvat do konce července. Od 1. srpna by měly vlaky opět jezdit na Masarykovo nádraží.

,,Pro tuto etapu výluky jsme připravili speciální jízdní řády, které počítají s jednokolejným provozem na koncovém úseku trati z Veleslavína na zastávku Gymnasijní. Některé vlaky v ranní a odpolední špičce jsou odkloněny na severní nástupiště stanice Smíchov,“ sdělil ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Alois Kašpar.

Cestující, kteří v neděli a pondělí vystoupí v Gymnasijní ulici, potkají hostesky, jež jim poradí nejkratší cestu ke stanicím a zastávkám pražské hromadné dopravy. ,,Na přístupových cestách budou výrazné ukazatele, včetně informace pro bezbariérový přístup do železniční zastávky,“ informoval mluvčí magistrátu hlavního města Jiří Wolf.

Nové jízdní řády, které začnou platit v neděli, jsou již vyvěšeny na zastávkách a zhlédnout je můžete také na webu www.kladensky.denik.cz.
V platnosti zůstávají tarifní opatření, kdy vlakové jízdenky do centra Prahy platí i pro linky metra a tramvají.

,,U vybraných odpoledních vlaků na trati Kralupy nad Vltavou - Kladno se zkrátí doba pobytu ve stanici Kladno – Ostrovec. Osobní vlaky, které z Kralup nad Vltavou vyjíždějí ve 13.20, 15.20, 17.20 a 19.21 hodin, nově pojedou v úseku Kladno-Ostrovec - Kladno zhruba o dvacet minut dříve,“ uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Ke změně dojde také u osobního vlaku, jenž vyjíždí z Ostrovce v 7.21 hodin. Nově pojede o osm minut dříve.

Výluka na uvedené trati je nutná z důvodu pokračující výstavby tunelového komplexu Blanka, který je součástí městského okruhu. První etapa omezení provozu vlaků začala už 18. května, kdy byl vyloučen provoz mezi nádražím Dejvice a Masarykovým nádražím a uzavřen pěší přechod přes trať do Dejvické ulice.

Výlukové jízdní řády

Jízdní řády
Jízdní řády

Jízdní řády