Mluvčí společnosti Metrostav František Polák informoval, že stavbaři pokračují v pracích na přemostění ve Svatovítské ulici.

,,Bude tady zbourán původní most a začnou se stavět základy nového,“ řekl Polák. Nový most bude stejně široký jako zmíněná ulice a měl by vyhovovat parametrům budoucí rychlodráhy, která by pod ním měla vést.

Podle mluvčí Českých drah (ČD) Radky Pistoriusové budou výluková opatření podobná jako v předcházejících letech. Důležitou změnou ale je, že o pracovních dnech nepojedou vlaky v dopravní špičce přes Zličín.

,,Pro cestující, kteří denně dojíždějí do Prahy z oblastí Kladenska a Rakovnicka, nebudou změny žádnou novinkou,“ uvedla mluvčí, která doporučila, aby lidé při cestě na provizorní nádraží nebo z něj využívali metro.

Jízdní řády

Změny v jízdních řádech se týkají především osobních vlaků. Ty budou odjíždět z Gymnasijní většinou ve 34. minutě. Odjezdy z ostatních stanic mezi pražským Veleslavínem a Kladnem budou o deset až patnáct minut dříve. ,,S výjimkou jednoho časně ranního a jednoho pozdně večerního spoje pojedou všechny osobní vlaky až do zastávky Kladno-Ostrovec,“ vysvětlil Alois Kašpar, ředitel krajského centra osobní dopravy ČD pro Prahu a Středočeský kraj.

Z Kladna do Prahy budou spoje vyjíždět o deset až patnáct minut později než obvykle. Rychlíky mezi Prahou a Rakovníkem a spěšné vlaky do Kladna budou podobně jako osobní vlaky také začínat (končit) v zastávce Praha-Gymnasijní. Oproti pravidelnému jízdnímu řádu budou navíc zastavovat ve stanici Praha-Veleslavín. Časy odjezdů ve stanicích mimo Prahu zůstávají až na několik drobných výjimek beze změn.

Cyklovlaky

Výluka se dotkne i víkendových cyklovlaků jezdících z Prahy do Slaného. Jezdit budou z pražského hlavního nádraží, odkud vyrazí v 8.34 hodin. Podvečerní vlak vyjede ze Slaného v 17.30 hodin.