Lidé se mohou například těšit na amazoňany a ary zelenokřídlé z pralesních oblastí Jižní Ameriky. Expozici, která bude doprovázena soutěží v andulkách i kanárech, pořádá základní organizace Českého svazu chovatelů Kladno.

V prostorách malého sálu čeká zájemce pátý ročník výstavy Přírodou Kladenska. Ta je letos tematicky zaměřena na naučné stezky a trasy Středočeského kraje. Kromě několika vypreparovaných živočichů si zde lidé budou moci prohlédnout šestitýdenní mládě sovy pálené a kalouse pustovku. Oba opeřence představí Záchranná stanice AVES, která tu společně s pořadatelem přírodovědné výstavy Naučným střediskem ekologické výchovy Kladno-Čabárna bude rovněž prezentovat svoji činnost.

Za exotickým ptactvem i naučnými stezkami se mohou zájemci vypravit v pátek a sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli budou expozice přístupné jen do 15 hodin. Školní kolektivy mají v pátek vstup zdarma. Zajištěn je prodej krmiva, chovatelských potřeb, odborné literatury a letošních odchovů. Součástí akce bude jako obvykle i přehlídka nejlepších dětských prací ze soutěže Kladenská veverka.