„Peníze jsou tentokrát určeny na vybudování multifunkčního hřiště Mateřské školy Slunce v Kyšicích, která je integrovaná, má i přípravný stupeň a navštěvují ji jak děti zdravé, tak s handicapem. Na jaře příštího roku oslaví zařízení 10 let od svého vzniku.

Peníze z golfu ale zdaleka na výstavbu hřiště nestačí. To bude stát celkem 94 tisíc korun. Jednou z dalších akcí na podporu hrací plochy je proto chystaný Koncert v barvách Semaforu. Uskuteční se 8. listopadu v pražském Divadle Semafor," řekla ředitelka soukromých speciálních škol Slunce a organizátorka dobročinného turnaje, Blanka Dvořáková.

Hřiště by podle manažerky mělo být hotové do konce roku, aby ho už s prvním jarním sluníčkem mohly děti využívat. Kromě toho byl v přírodním areálu na Bezděkově představen nový nástěnný kalendář.

Na jeho vzniku se podílela herečka a moderátorka Mahulena Bočanová společně s dalšími osobnostmi, které se nechaly na snímcích Jakuba Ludvíka zvěčnit s dětmi ze škol Slunce. Kalendář bude pokřtěn a oficiálně uveden do života až v listopadu. Výtěžek z jeho prodeje věnován na opravu střechy školy Slunce v Unhošti. Ta přijde na milion korun.